Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Rõõmsad päevad koos noortega Õnnelas

24.08.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Õnnela suvelaagrist osa võtnud noored leeripühal Kadrina kirikuaias koos õpetaja Elve Benderiga. ErakoguKadrina kihelkonnas Õnnela külalistemajas toimus suvelaager raske ja sügava vaimupuudega noortele ja nende tugiisikutele.
Esimesed sarnased luterliku kiriku korraldatud laagrid vaimupuudega noortele leidsid aset 2008. ja 2009. aastal Pilistveres. Loodame head algatust hoida ja igal aastal vaimupuudega leeriealisi noori kokku kutsuda.
Nüüd kogunesid noored Õnnela külalistemajja looduskaunis ja koduses keskkonnas. Juhendajateks olid laagris Rakvere Lille kooli eripedagoog Maie Sild, Koeru noortemaja tegevusjuhendaja Marvi Mihkels ja allakirjutanu.
Õppisime kõik väga olulisi asju. Meil oli isegi laagrikoer Bella, kes võttis oma ülesannet karja koos hoida väga tõsiselt. Suur rõõm oli kõigist laagrilistest ja laagripaigast.
Õnnela külalistemaja peab perekond Neidek, kelle juures tundsimegi end külaliste, mitte klientidena. Külalistemaja asub Ohepalu külas kesk vaikust, eemal tsivilisatsiooni kiusatustest. Alati on laual ehtne kodune toit. Soovitame soojalt!
Pühapäeval, 7. augustil toimus leeripüha Kadrina Katariina kirikus, kus ristiti kaks ja konfirmeeriti neli laagris osalenud noort.
Üheskoos lauldi leerilaul «See on see päev». Kirikusse olid tulnud noortega tähtsat päeva jagama nende lähedased ja sõbrad. Üheskoos saime osa võrratust orelimängust jumalateenistusel kaunis ja korras kirikus. Oleme tänulikud kõigile, kes selle päikeselise päeva teokssaamisele kaasa aitasid.
Laagri korraldas Koeru Maar­ja-Magdaleena kogudus konsistooriumi diakooniatalituse nõu ja toega. Laagrit toetasid hasartmängumaksu nõukogu, Eesti-Hollandi heategevusfond Päikeselill, LNÜ taotlusel Soome kiriku välisabi ja EELK Konsistoorium.
Elve Bender

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)