Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Puhkus vanade sõprade juures

22.05.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

   Armastatud misjonär Kari Antero Tynkkynen, kes teenib õpetajana Ridala ja Martna koguduses, veetis oma puhkuse sõprade juures Sambias.

1994. aastal misjonitööd alustanud Kari on Eestis ammu omainimeseks saanud, aga samamoodi on ta oodatud Aafrikas, Sambias, kus ta aastatel 2002–2005 oli misjonitööl. Märtsi kahel viimasel nädalal oli tal rõõm olla külas heade sõprade juures.
Kari ütleb, et sai misjonijaamas, kus praegu puudub õpetaja, pidada tõelise palmipuudepüha jumalateenistuse. Tõelise sellepärast, et palmioksad olid täiesti ehtsad, need kinkis ta pärast teenistust kohalikele lastele. Kuna aga Soome SLEY misjonärid kolivad naaberriiki Keeniasse, on misjonipunkt müüdud ja selle asemele ehitatakse kolmekorruseline maja.
Misjoniseltsi diakooniatöö projektid siiski jätkuvad ja paar korda aastas käivad misjonärid laste koolimakse ja muid makse tasumas. Et korruptsioon on suur, õiendatakse oma rahaasjad otse kohalikus pangas.
Kari jutlustas ka kirikus, kus ta 2003. aastal preestriametisse pühitseti, ja pidas emakeelse jutluse Sambias töötavatele soomlastele. Sellel osales ka Soome suursaadik Sambias oma abikaasaga, kes täitis ühtlasi organisti ülesandeid.
Möödaläinud kaheksa aasta jooksul on Kari sõnul elu Lusakas muutunud. Varasema ühekorruselise kaubanduskeskuse asemel on praegu kahekorruseline koos kinosaali, söögikohtade ja parkimishalliga. Igal inimesel on nüüd mobiiltelefon – tekkinud on keskklass, mis varem puudus. Parandatud on teid ja juurde ehitatud hotelle, sest avastamist pakub kas või kuulus Victoria juga, mis jääb Sambia ja Zimbabwe territooriumile.
Heameelt tundis Kari aga oma vanast terjerist, kellega sai taas pikki jalutuskäike teha. Koer kõndis nüüd küll vaevaliselt, see-eest käis truult Kari ukse taga magamas. Kui Kari, keda pärast tööperioodi Eestis tagasi Aafrikasse oodatakse, minema peaks, võetakse teda kindlasti avasüli vastu.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)