Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Nõva kiriku remont edeneb jõudsalt

27.02.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Lääne praostkonda kuuluv Nõva Püha Olevi kogudus on rõõmus, et tänu lahketele annetajatele ollakse kiriku remondiga jõudsalt edasi liikumas.

Eesti vanimate puukirikute hulka kuuluvas rannakirikus tehtavast kõneles diakon Peeter Krall. Vaimulik selgitab, et kiriku remont on jõudnud teise etappi.
Leader-programmist saadud raha eest on kaetud tornikatus vasest kattega, samuti on vahetatud kiriku pehkinud alustalad uute vastu. Võlgu jäädi tornitipu kaunistuse ja piksevarda restaureerimise eest, aga mure lahenes tänu riiklikust pühakodade programmist saadud toetusele. «Äsja saime teada, et meile on eraldatud ligikaudu 2500 eurot,» teatab Krall.
Järgmiseks töölõiguks on kiriku pikihoone katuse vahetamine laudkatuse vastu, mis läheb hinnanguliselt maksma 20 000 eurot. Kogudus otsib võimalusi selle töö tegemiseks omavahenditest, praegu toimetatakse sel otstarbel metsamüüki.
Peeter Krall toob esile ka mitmeid lahkeid eraisikutest annetajaid. «Olin väga rõõmsalt üllatunud, kui minu kodukoha Nissi perearstikeskus otsustas Nõva kogudusele rahalise annetuse teha,» toob diakon Krall näite.
Koguduse aktiivsus sõltub suuresti selle juhatusest ning Nõval toimus uue juhatuse valimine eelmise aasta novembris. Juhatuse esimeheks valitud Silja Silver on seda ülesannet täitnud ka varem. Tublid ja aktiivsed on teisedki vastvalitud töötegijad.
Uut hingamist koguduse­ellu toob koguduse kauaaegne liige, endine pedagoog Aino Aar­niste, kelle kogudus saatis ilmikjutlustajate koolitusele.
Nüüdseks on Aino valmis nii jutlusi pidama kui vajadusel ka sõna- ja palveteenistusi läbi viima. «Siis saame teenistusi teha seinisest tiheminigi,» rõõmustab vaimulik, selgitades, et hetkel toimuvad jumalateenistused kaks korda kuus.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)