Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Meieisapalve saab selgeks ja tänulaulud ka

12.10.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Karmen ja Henri Kauk­ver julgustavad lapse kõrvalt kirikutööl käima. Rita Puidet
Rapla pühapäevakooli õpetajad julgustavad lastega tegelema ja neile usust rääkima.

2006. aastast kogudusega liitunud Karmen ja Henri Kauk­ver olid veel kogudusemajas, kui nendega kiriku aastapäeva jumalateenistuse järel jutule sain. Teenistusel osalenud lapsed olid pidutordi söönud ja koju lipanud. Ka Karmen ja Henri sättisid end minekule, sest nemad peavad arvestama pisitütar Rebeka vajadustega.
Ometi ei sega tütar pühapäeviti kiriku juurde tulekut ja saab temagi omal moel osa siinsest lasteseltskonnast. Pidupäeva puhul sättisid pühapäevakooli lapsed ise söögi lauale ning olid õpetajate sõnul tehtu üle õnnelikud ja uhked.
Peeti söögipalve ja arutati kiriku vanuse üle. Lapsed arvasid, et kui kirikut ehitati nende vanaema vanaema ajal, siis on see ikka väga vana küll.
Aga ei möödunud jumalateenistusel osalemine ja pidusöögi maitsmine ilma õppimata. Henri ja Karmeni sõnul harjutati meieisapalvet ja mõtiskleti kuldsalmi «Kui ma mõtlen Sinu peale, ei karda ma» üle. Kuidas lastele vaimutarkust jagada, käis meteoroloogiajaamas arvutitööd tegev Henri koos Lemmi Karmoga õppimas koolituspäevadel Püha Vaimu kirikus. Lemmi olevatki Karmeni ja Henri sõnul nende initsiaator. Lapsi õpetavad veel Mari Pervik ja lauluõpetaja Eo Tori.
Pärast umbes kümne aasta pikkust pausi kogunes mai alguses esimesse tundi viis last, vahelduva eduga on koos käinud kuni 13 last. Kuna õpetajaid sai kolm vahetust, ei pea nad jumalateenistusest ilma jääma. Enamasti viiakse ka lapsed jumalateenistusele, kas kohe teenistuse alguses või pärast armulauda, peetud on perejumalateenistusi.
Praostkonna pühapäevakooli õpetajate kokkutulekul käinud Karmen ütleb, et julgustas seal teisi osalejaid väikese lapse kõrvalt seda tööd tegema. Kui lauluõpetajat ei ole, aitavad tänapäeval fonogrammid. «Ja Jumal aitab selles töös kõvasti kaasa,» lisab Henri.
Lastele on suur rõõm, kui nad armulaual õnnistuse saavad, kinnitavad mõlemad. Kindlasti on ühisest tööst tulu paarisuhtele, teavad mõlemad. Nad loodavad, et pühapäevakooli töö ei lõpe Rapla koguduses enne, kui Kristus ükskord tagasi tuleb.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)