Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Meie tehtav on näha ka kaugemal

08.02.2012 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast

Mart Salumäe on Torontos hästi sisse elanud ning hindab kõrgelt võimalust ametivendadega ka konverentsil suhelda. Mari PaenurmEELK vaimulike konverentsi aegu oli Roostal näha heas vormis ja hoogsat Mart Salumäed, kes praegu teenib EELK Toronto Peetri kogudust.

Salumäe ise ütles Eesti Kirikule, et kuigi tema 25 ametiaasta jooksul on tal juba tuhandeid teenistusi ja kõnesid peetud, oli konverentsil, mille teemaks jutlus, osalemine hariv ja vajalik ning sai ka ametikaaslastega suhelda, mis on eriti tore.
Mart Salumäe osales kahes, matusekõne ja sõnadeta jutluse töötoas ning ütles, et esimeses oli kõnelejaks kaplan, kelle igapäevatöö ei eelda kunagi tavapärast matusekõnet, ning sõnadeta jutluse puhul meie igapäevatöös on vajalik suure meeskonna olemasolu, kes nii kiriku, koguduse kui selles tehtava töö eest vastutaks. «Tegelikult on kõik näha, mingeid tolmuseid nurgataguseid ei saa olla.»
Salumäe lisas ka, et Kanadas jälgitakse huviga Eestis toimuvat ning ollakse sellega väga hästi kursis. «Tegelikult meid ühendab väga palju. Suur hulk kaugemal elavaid inimesi on Eestis ristitud, meil on juba 20 aastat ühine laulu- ja palveraamat, ühised õpetuslikud alused ja, mis peamine, me teenime ju ühtviisi läbi sõna ja sakramentide jagamise nii Eestis kui kaugemal. Samas on iga koguduse jumalateenistus ainulaadne ja kordumatu looming – elav osadus. Ja selle sobimine ühte suurde tervikusse on ka loomulik.»
Väikese huumoriga ütleb Salumäe, et oli esimest korda turistina Eestis ja Torontosse jõudes tundus juba, et sealsed paigad ja inimesed on üsna omaseks saanud. «On umbes selline maailmakodaniku tunne. Aga oli ütlemata hea meel kohata lähedasi inimesi ja tuttavaid paiku. Eestimaine talv näitas ka oma kaunimat ilmet.»
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)