Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Koguja ei ole ainult andmete kogumise koht

16.11.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Teabepäevast osavõtjad. Riina Sildvee
Infotehnoloogia komisjon korraldas 10. novembril konsistooriumis koguduste infosüsteemi Koguja teabepäeva.

Oodatud olid nii Kogujaga liitunud kui ka need kogudused, kes seda sammu veel astunud pole. Infopäevast võttis osa 21 inimest 16 kogudusest.
Kokkutulnuid tervitas assessor Tiit Salumäe. Konsistooriumi sekretariaadi juhataja Ülle Keel tegi väikese sissejuhatuse, kus ta võttis lühidalt kokku Koguja saamisloo ning selgitas, et 12 aasta eest koguduste palvel alustatud Koguja arendus on läbi erinevate etappide nüüdseks kasutamisküps.
Ehkki Koguja oli valmis testimiseks aastal 2006 ja avati liitumiseks aastal 2008, saame nüüd, mil suuremad vead on parandatud, kutsuda kogudusi aktiivselt infosüsteemi oma töövahendina kasutama. Koguja ei ole üksnes andmete kogumise koht, vaid selle põhiline ülesanne on toetada koguduse õpetajat ja juhatust igapäevatöös.
Ülle Keel juhtis ka tähelepanu, et turvakaalutlustel võib koguduse kohustuslike andmekogude kirjelduse ja pidamise korra (konsistooriumi 3. novembri 2009 määrus nr 6-M/132) § 9 kohaselt pidada talitusraamatut või personaalraamatut elektrooniliselt vaid koguduste infosüsteemis Koguja.
Edasi jätkas Koguja kasutajatugi Külli Saard infosüsteemi tutvustamisega, rääkides nii põhitõdedest kui ka peatudes süsteemi keerulisematel funktsioonidel. Tutvustus tekitas elavat arutelu, palju küsimusi ja ettepanekuid. Pärast kohvipausi peatus Priit Humal Koguja edasistel arengutel.
Ehkki infosüsteem on kasutamiskõlblik, ei ole see lõpuni valmis. Turvameetmeid peab pidevalt täiustama, nii et need ei teeks kasutajate elu liiga tülikaks, aga samas tagaks piisava turvalisuse. Ka kasutajatelt tulevate soovide järgi on Kogujale täiendusi tehtud ning tehakse ka edaspidi. Täielikku turvalisust pole olemas, aga selle poole peab püüdlema. Koguja andmeid hoitakse Elioni varunduskeskuses, millel on rahvusvaheliste standardite kohased turvameetmed ja ka varundusreeglid.
Loodetavasti said Kogujaga liitunud infopäevast abi programmi kasutamiseks ja veel liitumata kogudused julgust minna üle selle andmebaasi kasutamisele.
Kutsun kogudusi üles korraldama praostkondades Koguja infopäevi. Praeguseks on Kogujaga liitunud 39 kogudust.
Külli Saard

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)