Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogudusetööst ja kirikuehitusest Sakus ja Sauel

25.04.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Jumalateenistusel Sauel teenisid Juha Väliaho (vasakult), Vasili Mihailov ja Anu Väliaho. Anu ja Juha Väliaho sõbrakiri 1/2012

Tallinna lähiümbruses ajaloolise Keila kihelkonna territooriumil rajatakse kogudusi ja mõeldakse kiriku ehitusele.

Eile Rakveres koos olnud kirikukogu tegi otsuse sihtasutuse Saku Kirikuehitus asutamiseks. Saku on viimasel aastakümnel olnud kiriklikult Hageri koguduse teenida. Jumalateenistused toimuvad vennastekoguduse palvelas aleviku südames. Koguduse noored koos laste- ja noorsootöö ühendusega korraldavad Saku vallamajas kristlikke noorteüritusi kogudusele aktiivse tuumiku loomiseks. Nüüd on Saku vallavalitsus pakkunud kiriku rajamiseks sobivat kinnistut.
Soome Misjoniselts on Eestisse naasnud misjonäridele Anu ja Juha Väliahole määranud nelja-aastase tööperioodi. Selle aja tähtsaim ülesanne on neil olla abiks Sauele koguduse rajamisel Keila koguduse kuulutuspunktina.
Saue on 7000 elanikuga kasvav keskus Tallinna külje all, kus pole kunagi olnud luterlikku kogudust. Küll aga tegutseb siin 22 aastat evangeelne vabakogudus, viimased 15 aastat enda ehitatud kirikus.
Palmipuudepühal toimuski Saue kristliku vabakoguduse kirikus Väliahode esimene kaasalöömine kontsertkohtumisel kogu perele, kus nad kõnelesid 20 aasta pikkusest misjonitööst Ingeri kirikus Volga jõe ja Uurali mägede vahel.
Samas peeti ülestõusmispühadel esimene luterliku liturgiaga jumalateenistus, kus laulis ka Keila kiriku koor. Jutlustas Juha Väliaho, kaasa teenis diakon Anu Väliaho, organistiks oli Birskist saabunud mari muusik Vasili Mihailov. Tervitussõnad ütles kiriku võtmeid üle andnud kohalik vabakoguduse pastor Erki Kuld: «Tere tulemast Issanda tööpõllule, kus on kõigile ruumi töötamiseks!»
Aastaid Venemaal kirikuid ehitanud Anu Väliaho tunnistab, et neid sõnu kuuldes «tuli nutt peale, kui mõistsime, kui suur on Jumala arm meie vastu ja kui suur on vennaarmastus».
Armulauaga jumalateenistused Sauel on edaspidi kaks korda kuus pühapäeviti kell 15 ja kaks korda kuus toimub piiblitund koos muusikaga. Teenistusi viivad läbi Juha Väliaho ja Keila koguduse õpetaja Marek Roots. Järgmine teenistus Saue kirikus (Tammetõru tn 2) on 22. aprillil kell 15.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)