Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Koguduse pastoraadi renoveerimistööd

23.02.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Maavanem Einar Vallbaumi arvates tuleb igal juhul taastada ajalooline pastoraat.  Koguduse arhiivLääne-Viru maavanem Einar Vallbaum külastas Väike-Maarjat ja tutvus pastoraadi renoveerimise esimese staadiumiga.
Keset Lääne-Virumaad Pandivere kõrgustikul seisab Väike-Maarja kirik – ehk üks kõrgemal asetsevaid pühakodasid Eestis –, mis sai tähelepanu osaliseks väga negatiivsel kombel. Nimelt viis 2010. aasta augustiorkaan kirikuhoonelt torni­kiivri. Oleme tänulikud meile loodusjõudude tekitatud kahju likvideerimisel osutatud abi eest.
Kiriku vastas asub vana uhke pastoraat, milles on alustatud renoveerimistöid. Korda tehtud pastoraadihoones leiaksid endale koha koguduse pühapäevakool, talvekiriku teenistused, töötute klubi ning kolmanda sektori tegevused noorte ja pensionäridega.
Koguduse nõukogu liige Teet Paju on koostanud investeeringutaotluse PRIA-le, et taastada ja renoveerida pastoraat. Kokku on renoveerimistöödeks plaanitud kolm etappi.
Ajalooürikutes öeldakse, et Rakvere poolt tulles jõutakse postijaama – Peter Johann Hoffmannile kuuluv Müüriku maavaldus, mainitakse köstrimaja, kõrge katuse ja nüri torniga vana kirikut.
Pastoraadi kohta öeldakse, et see oli külm ja kõle. Katus jooksis läbi ja tuul puhus uksest-aknast sisse. Sellegipoolest oli hoone uhke oma suurte ruumide, õpi- ja magamistubadega.
Väike-Maarja kogudus soovib, et nii põhjast kui lõunast, idast või läänest lähenejale oleks ikka nähtav pühakoja torn ja et selle kõrval asuvas pastoraadihoones leiduks kohake igale inimesele, kes seda vajab. Me tahame olla igati vääriliseks partneriks teistele Euroopa kirikutele ja kogudustele.
Heli-Liivia Komp,
koguduse juhatuse esimees

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)