Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kaarli koguduses algas taas loengusari

26.10.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

Tallinna Kaarli kirikus algas traditsiooniline avatud loengusari «Jalutades Jumala aedades».Esimesel loengupäeval, 9. oktoobril kõneles lavastaja Anne Türnpu eesti pärimusest. Lisaks käsitleti ka meie hõimurahvaste tavasid. «Esimene loeng oli ääretult huvitav ning mõtlemapanev,» ütles Eesti Kirikule loengusarja korraldaja diakon Saima Sellak-Martinson. «See pole mitte ainult minu arvamus, vaid olen ka teistelt kuulajatelt saanud selle kohta palju positiivset tagasisidet.» 16. oktoobril kõneles teoloogiadoktor Arne Hiob luterlikust kirikust tänapäeval.
Eile oli ja järgmisel teisipäeval on kõnelejaks ajaloolane Tõnno Jonuks, kes räägib skandinaavia mütoloogiast ja usundiloost. Teisipäevaste loengutega esinevad veel Einar Laigna, Jaan Lahe, Tarmo Kulmar ja Maria Tilk. Loengute temaatika on väga lai, hõlmates ristiusku ja teisi suurusundeid.
«Kõigepealt valime üldisemad ja huvipakkuvad teemad, arvestades ka kuulajate soove-ettepanekuid-tagasisidet, ning siis otsime neile teemadele lektorid, kes saavad soovi korral teemat konkretiseerida,» selgitas Saima Sellak-Martinson. Lektorite leidmine oli tema sõnul ehk keerukaim – tuli leida asjatundlik inimene ja loota, et loengu aeg ka temale sobib. «Selguse mõttes tahame hoida kindlat kellaaega ja nädalapäeva,» täpsustab korraldaja.
Kaarli koguduse loengusarjade traditsioon on viis aastat vana. Alustati 2002. aastal, siis toimusid loengud kord kuus, kuid juba 2003. aasta oktoobrist sai sari praeguse nime («Jalutades Jumala aedades») ja kuju. Tegijad on vaheldunud, sel aastal korraldavad loenguid Saima Sellak-Martinson ja Leila Talvik.
Huvilisi on loengutele alati jätkunud, tavaliselt on saalis 20–50 inimest. Et tegemist on avatud loengutega, on kuulajaid väljastpoolt kogudustki. «Tahame anda koguduseliikmetele ja asjast huvitatud linnakodanikele ning tudengitele tasuta võimaluse huvitavate inimeste, oma ala asjatundjate kaudu teadmisi täiendada ning laiendada silmaringi, avardada oma maailmapilti,» toonitas Sellak-Martinson.
Loengud toimuvad teisipäeviti kl 18.30–20.30 koguduse majas Toompuiestee 4.
Sissepääs tasuta. Täpsemat kava on võimalik vaadata Kaarli koguduse koduleheküljel http://www.eelk.ee/tallinna.kaarli/.
Lea Jürgenstein

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)