Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ka seekord saabus suvi Karusel palvusega kirikus

25.06.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Kui Karuse kirikus pööripäevapalvusega kevadest suvesse suunduti, sadanud 60 km kaugusel Pärnus rahet.

Karusel paistis päike ja puhus sisemaainimesele harjumatult tugev meretuul. Temperatuur püsis +15 kraadi juures. Diakon Meelis Malk avas juba hommikul Tallinna-Virtsu maantee ääres paikneva kiriku uksed ja süütas valguse, mille helk pidi kätte paistma ka Virtsust Muhumaa praamile kiirustajate katkematule voole.
21. juunil kell 13.51 algas suvi. Juba paarkümmend aastat on Karuse kirikus neljal aastaaegade vahetusel peetud pööripäevapalvusi. Oli aegu, kui koguduse liige Jüri Keskpaik viis rahva neil päevil ka loodusretkele. Selgi laupäeval pidas ta suve saabudes palve Eestimaa looduse ja inimeste eest oma kodutalu Uplinna metsaaltaril.
«Et olla koos osaduses kirikus ja metsaaltaril – samal ajal palvetades koos looduspalvet ja kristlikku palvet ja lootes, et nende kahe palve koosmõju aitab meid mõista, et kristlik maailm on ühendatud meie emakese loodusega,» ütles diakon Meelis Malk kirikus pööripäevapalvust alustades.
Suvise pööripäeva paiku on päevade pikkusel võimu ööpimeduse üle. «Nüüd on käes kasvamise aeg. Kõige loodu kasvamise aeg, et me saaksime sügisel nautida kõiki neid vilju, mis on võrsunud ja kasvanud,» mõtiskles diakon Looja ja loodu ühisosast. «Ja nüüd algab aeg, kui vaimsus kasvab ja tugevneb ning kõik looduses kasvab ja muutub, et järgmisel kevadel jälle idaneda ja võrsuda …»
Palvuse sobilikuks lõpetuseks oli laul 396 «Vaid hetke kestab suvi» kiriku laulu- ja palveraamatust. Kui kirikulised end lahkuma seadsid, astus pühakotta õigeusu kiriku preester praost Jüri Ilves koos kaaslastega, kes olid talitustelt Kõmsist tagasiteel Haapsallu.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)