Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Jüri koguduse perenaisest aasta vabatahtlik

21.12.2005 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Jüri koguduse perenaine Leida Stuptsik sai 4. detsembril Eesti Vabariigi president Arnold Rüütlilt aasta vabatahtliku tänukirja ja rinnamärgi ustava teenimise eest. Koos temaga tunnustati Estonia kontsertsaalis peetutd vabatahtlike tunnustamisüritusel sadat toredat ja abivalmis inimest üle Eestimaa.
"Kas tead kedagi, kes käib eaka naabritädi eest poes või toob talle tuppa pliidipuid? Kas tunned tegusaid noori, kes korraldavad koolis ja mujal huvitavaid üritusi? Kas töötad koos mõne inimesega, kes käib hooldekodus, haiglas või vanglas, pakkudes seal viibivatele inimestele toetust? Tunned mõnda juristi, raamatupidajat või tõlki, kes aitab oma teadmistega neid, kes selliste oskuste eest maksta ei jõua?
On tuhandeid erinevaid võimalusi teha väikeseid ja suuri heategusid ning on tuhandeid inimesi meie seas, kes seda igapäevaselt teevad. Kõiki neid aktiivseid ja pühendunud isikuid seob ühine omadus – nad teevad oma tööd südamega ning ei küsi selle eest raha", kõlas Avatud Eesti Fondi septembris välja kuulutatud üleskutses esitada kandidaate tänuväärse panuse andnud inimeste üles leidmiseks.
Lugenud üleskutset, mõtlesin paljudele, kes Misjonikeskuses ja kogudustes ilma rahata teenivad. Kandidaate oleks olnud palju, kuid kõige veendunum olin selles, et tuleks esitada oma koguduse perenaist. Auväärne komisjon valis kolmesaja kandidaadi hulgast sada. Olen väga rõõmus, et sõelale oli jäänud ka meie Leida:
LEIDA STUPTSIK (79) Jüri luterliku koguduse ustav perenaine, kes hoolitseb
jumalateenistuse kohvilaua eest. Tema süda on avatud ligimestele ka väljaspool pereringi.
Avatud Eesti Fondi projekti eesmärgiks oli tunnustada vabatahtlikku tööd, mis tihtipeale jääb ilma piisava tähelepanuta. Küllap on ka paljud koguduste ustavad töötegijad kogenud seda, et nad ei saa oma teenimises ei tuge ega tänu. Praegu tahaksingi ulatada lilled ja öelda tänusõnad kõigile Eestimaa koguduste perenaistele, kirikumeestele, pühapäevakooliõpetajatele, raamatukoguhoidjatele, riidepoe müüjatele, misjonisekretäridele jne, kes on ustavalt ohverdanud oma aega ning tööpanust kiriku ja ligimeste tarvis. Rahvusvaheline vabatahtlike päev 5. detsembril on küll juba möödas, kuid tänusõnu võime ju esitada aastaringselt!
Kirsti Malmi

lisainformatsiooni projekti ja ürituse kohta:
http://www.bapp.ee/kodanikuharidus/ 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)