Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Jõulurõõmu jagan perega

22.12.2010 | | Rubriik: Esileht, Persoon kaasajast

 Tallinna muusikakeskkoolis viiulimängu õppiv Hains Tooming sai äsja 16 ja jagas lahkelt oma jõulukogemust.
Jõulud tähistavad Jeesuse sünnipäeva ning tähendavad ennekõike rõõmu ja perega koosolemist, ütleb Hains. «Kuusepuu ja perekond peavad jõulude juurde kuuluma. Käime kirikus ja läheme siis koju. Perega,» ütleb ta.
Enesestmõistetavalt kuulub kirikuõpetaja poja jõulude juurde kirik, sest õiged jõulud ongi tema meelest need, kui isa kantslis jutlustab. Kaks korda on ta jõuluõhtul olnud Kanadas, siis istus kirikupingis ka isa.  
Päris jõulutunne tekkis Kolga-Jaanis: «Teadsin täpselt, mida oodata ja mida teha. Olime neljakesi perega koos. Sealne kodu oli väike ja hubane.» Tavaliselt tõi ta koos isaga kirikumetsast kuuse. Ükskord märkis ta metsas kuuse punase lindiga ära, aga jäi haigeks ja isa pidi kuuse metsast üles leidma – ja leidiski.
Kodus riputati kuusk nööriga lakke konksu otsa, siis seisis puu alati otse, no jah, korralikku jalga ei olnud ega hakatud seda ka muretsema. Ja küpsetati piparkoogitaignast põhjapõtru ja hernekomme. Just viimaseid meeldis Hainsile veeretada.
Tegelikult on Hainsil ja ta perel olnud alati kolmed jõulud: isekeskis, ema Mari vanematega Tartus ja isa Antsu vanematega Tallinnas. Sel aastal on jõulud nukramad, sest vanaema on isakoju kutsutud ja emapoolne suguvõsa koguneb jõuluõhtuks vanaema korterisse. Oma kodu köögiakna alla terrassile pannakse aga, nagu viimastel aastatel tavaks on, kuusk.
Rita Puidet 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)