Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Jõuline kutse tõi Kalle Kõivu kirikusse

01.08.2012 | | Rubriik: Persoon kaasajast, Vasak

Kalle Kõiv kinnitab diakonitõotust altari ees põlvitades.  Krista KõivRapla kirikus ordineeriti 22. juulil diakoniks Kalle Kõiv (41).

Peapiiskop Andres Põder ja teda assisteerinud praost Jüri Vallsalu ning õpetaja Mihkel Kukk ordineerisid diakoniks Kalle Kõivu, kes on sooritanud diakoniameti eksami ja valmis teenima Rapla koguduses.
Kalle Kõiv on abielus ja kolme lapse isa, kuulub Nõmme Rahu kogudusse ja on sealt saanud oma vaimuliku äratuse. Kaks aastat tagasi kolis Kõivude pere elama Rapla valda Seli külla. Rapla koguduse juurde tuli Kalle Kõiv sügisel, kui pastoraalseminaris oli tarvis leida praktikakoht. Tuli ja jäi.
Kalle Kõiv on lõpetanud Tallinna ülikoolis kultuuriteaduskonna, usuteaduse instituudis akadeemilise usuteaduse bakalaureuseõppe, magistriained on läbitud, aga lõputöö kaitsmata.
Seni on ta perele leiba teeninud tänu oma eelmisele haridusele üritusi ette valmistades ja korraldades neid läbi oma firma juba 15 aastat. «Kui hakkab mujalt leiba lauale tulema, siis hakkan seal vaikselt lõpetama. Kultuuriline tegevus vahetub teoloogilise tegevusega,» selgitab ta.
«Mul oli nii jõuline kutse ühel hetkel,» ütleb Kalle Kõiv põhjenduseks elumuutuse kohta, mis ta kirikutööle tõi. Sageli on need muutused seotud kriisiga, kui vajatakse tuge. «Mina sain tuge Jumalalt. Kui tundsin end kindlana, tuli soov seda tuge ka teistele pakkuda, sest ma näen, kui palju on abivajajaid.» Koguduse õpetaja Ove Sander kutsus teda instituuti vaatama ja järgmisel päeval kirjutas Kalle Kõiv juba sisseastumisavalduse.
Nüüd pärast praktikaaega Raplas tööle asudes teab diakon Kõiv, et tema sooviks on olla toeks lastetöö tegijatele ning enam kanda hoolt ka eakate eest maakonna hoolekandeasutustes.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)