Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ei ole suuri ega väikesi kogudusi

18.06.2008 | | Rubriik: Kirikuelu

Jumala silmis ei ole olemas suuri ega väikesi kogudusi. Kahtlemata tunneme inimlikult rõõmu, kui oleme väliselt edukad ja lugupeetud ning näeme oma töö tulemuslikkust, ja kurvastame, kui vanades kaunites kirikutes on rahva jaoks veel palju tühja ruumi.
Aga mõelgem sellele, mida Nägija Johannese läbi öeldakse Laodikeia kogudusele: «Ma tean su tegusid, et sa ei ole külm ega kuum. Oh oleksid sa ometi külm või kuum! Aga nüüd, et sa oled leige ja mitte külm ega kuum, sülitan ma su välja oma suust. Et sina ütled: Ma olen rikas ja mul on rikkust küllalt ning mul ei ole puudu millestki – ning sa ei teagi, et sa oled vilets ja armetu ja vaene ja pime ja alasti…» (Ilm 3:15–17)
Seevastu Filadelfia kogudusele öeldakse: «Ma tean su tegusid! Ennäe, ma avasin su ees ukse, mida ükski ei suuda lukustada. Sul on vähe jõudu, kuid sa oled hoidnud tallel mu sõna ega ole salanud mu nime.» (Ilm 3:8)
Olgem tänulikud armu eest, et meie kirikutes ja palvelates kuulutatakse regulaarselt Jumala sõna ja jagatakse sakramente! Olgem tänulikud ustavate töötegijate eest kogudustes! Ja palvetagem, et kiriku Issand õpetaks meid ära tundma, mis on Jumala riigi töös viimselt oluline.

Veiko Vihuri,
Karja koguduse õpetaja, Orissaare ja Saaremaa Jaani hooldajaõpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)