Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Anne Schotter pälvis kodanikupäeva aumärgi

07.12.2011 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Anne Schotter on aastaid vedanud Tartu Koidu keskust, kus tegutseb ka laste asenduskodu.MTÜ Tartu Koidu Keskuse rajaja ja eestvedaja Anne Schotter pälvis koos 16 tubli inimesega valitsuselt kodanikupäeva aumärgi.
Anne Schotter on pühendunud sotsiaalvaldkonnale, loonud tugeva mitmeotstarbelise sotsiaaltöökeskuse, mida võib pidada ka tema elutööks. Koidu keskuses tegutseb asenduskodu vanemliku hoolitsuseta või orvuks jäänud lastele, laste päevahoid ja samuti pakutakse mitmesugust huvitegevust. Avatud noortekeskus lõpetas oma tegevuse, sest piirkonnas on teisi sarnaseid asutusi veel ja viimasel aastal toimunud ümberehituste käigus korraldati elu terves majas ümber.
«Asenduskodu kolis nüüd päästeameti ettekirjutusel alumisele korrusele ja viimane poolaasta on olnud üks suur ümberehitamise ja muudatuste aeg,» kõneles oma viimastest tegemistest Anne Schotter ise. Ta on liigutatud tähelepanust, mis aumärgiga kaasneb, kuid nimetab, et kogu ettevõtmise edu taga on muidugi terve kollektiivi töö.  
Viimaste aastate leid on Schotteri meelest peale muu huvitegevuse kalastusring, mis ühendab õige mitmete rahvuste esindajaid: eestlasi, venelasi, ukrainlasi, kasahhe jt. Oma abi ja toetust on pakkunud paljud. «Ma muide sain idee Tallinnas, kus pronksiöö järel sõitsime taksoga, mille juht oli venelane. Ta oli Eesti eluga väga rahul, aga igatses kalapüügi järele.»
«Praegu oleme juba advendiajas,» lisab Anne Schotter naeratades. «Maja on kaunistatud, jõulusokid on välja pandud, päkapikud käivad ja jõulupidu on plaanitud. Aga muidu nagu ikka – kiire ja toimekas elu.» Kiriku diakooniatöö kohta ütleb Schotter, et kogudused on veel üsna kasutamata ressurss, ometigi on hea teada, et ligimesearmastus väljendub ka tegudes.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)