Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Aitame kaasa kristliku kooli taassünnile

03.10.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Tartu Peetri kogudus plaanib taas avada aastatel 1906–1940 tegutsenud kooli ja on tänulik kõigile, kes ettevõtmist toetavad.

Kogudusele viieteistkümne aasta eest tagastatud koolihoonest, mis avati 1910, on mõlgutatud mõtteid nii- ja naapidi. Kõige rohkem jumet on olnud soovil jätkata majas hariduse andmist, kuigi nõukogude ajal tehasena kasutuses olnud, on ta üsna räämas ja vajab palju vaeva ja hoolt.
Ega ka kristlikul eetikal ja meie rahvuskultuuril põhinevat õppe- ja kasvatustööd jagada väga kerge ole. Eesmärgini saavutada Tartu luterlikust Peetri koolist – nagu kool nimeks on saanud – hinnatud haridusasutus, on pikk tee käia. Aasta tagasi loodi selleks samanimeline mittetulundusühing, mille juhatuse esimees on koguduse õpetaja Ants Tooming.
Mõte avada Tartus kristlikest väärtustest ja luterlikust traditsioonist lähtuv erakool on leidnud head vastukaja ja aprillis allkirjastati leping, millega Tartu Kultuurkapitali juurde loodi vastav toetusfond, kuhu oma annetuse saab teha igaüks, kellele kooli taastamine korda läheb. Toetussumma saab kanda SA Tartu Kultuurkapitali arveldusarvele 10102052050006, märgusõna «Tartu Peetri Kool».
Võimalusi aidata on veel, näiteks korraldab kogudus järgmisel pühapäeval, lõikus­tänupühal kooli taastamise heaks laada, osaleda saab kevaditi ja sügiseti toimuvatel talgutel. Praegu otsitakse teotahtelisi lasteaia- ja algklasside õpetajaid, kes sooviks tulevases lasteaias või koolis töötada.
Hoone projekt on koostamisel, seda teeb arhitektuuribüroo, valminud on kooli arengukava. Järgmise aasta kevadel loodetakse teadus- ja haridusministeeriumist saada koolitusluba ning tuleval sügisel avada nelja rühmaga lasteaed ja kahe klassiga kool. Tulevikus peaks avatav kool kasvama põhikooliks. Kooli kohta lähemalt saab teavet aadressil www.luterlik.edu.ee.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)