Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

XIII Kihelkonna kirikumuusikapäevad

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Saaremaa läänekaldal asuvas iidses Kihelkonna kirikus oleme 12 aastat korraldanud suviseid kirikumuusikapäevi.
Päevade algatamise peaeesmärgiks oli tuua kauneid kontserte Eestimaa servale ja teadvustada kirikus asuvat Eesti vanimat orelit (ehitatud 1805), mis ootab restaureerimist.
1996. a loodi Kihelkonna Kiriku Oreli Restaureerimise Ühing. Oreli restaureerimise alustamist on pidurdanud eelnev kirikukatuse vahetuse ja siseremondi tegemise vajadus, kuid nüüdseks oleme ka selle suunas jõudsalt edasi liikunud. Uus katus on valmis ja käesoleval aastal jätkuvad tööd kiriku pikihoones.
Eelmisel aastal alustasime oreli dokumentatsiooni koostamisega ja käesoleval aastal on kavas seda tööd jätkata. Selle aasta kirikumuusikapäevadel on plaanis esitleda ka kahe aasta eest Kihelkonnal toimunud rahvusvahelise orelisümpoosioni kokkuvõtet.
Avakontserdile 3. juulil kell 19 ootame esinema Avinurme naiskoori ning üles astuvad oma piirkonna suuremad ja väiksemad muusikud.
Teise õhtu oleme pühendanud helilooja ja organist Peeter Süda 125. sünniaastapäeva tähistamisele. Organist Ines Maidre on lubanud kell 17 pidada Kihelkonna pastoraadis ettekande Peeter Süda elust ja loomingust, üles seatakse ka näitus ning kell 19 annab Ines Maidre koos Eugen ja Ingmar Simson-Valtiniga kontserdi.
Kolmanda õhtu kontserdil on lubanud musitseerida külalised USAst – Norma ja Ri­chard Mayer (sopran ja flööt). Nemad esinevad ka kirikumuusikapäevade lõpetamisel 6. juulil peetaval pühapäevasel jumalateenistusel.
Kontserdid on toimunud põhiliselt piletiteta ja kontserdikülastajad on teinud annetuse oreli restaureerimise heaks. Tere tulemast kõigile iidsesse Kihelkonna kirikusse nautima kaunist muusikat ja mõtisklema igavikuliste väärtuste üle.
Rene Reinsoo,
koguduse õpetaja