Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viljandi Jaani kirikus kõlasid päikeselaulud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Viljandi Jaani koguduse korraldatud frantsiskusepäevale pühendatud konkursil «Päikeselaul» kõlasid laste ja noorte omaloomingulised laulud.  

III konkursile esitasid noored sule- ja viisisepad 23 laulu, mis olid mõtisklevad ning kõnelesid sõprusest, unistustest, igatsusest ja armastusest. Eelvoorus kuulati kõik laulud üle ning žürii valis välja parimad, mida auhinnati samal õhtul toimunud lõppkontserdil.
Peaauhinna vääriliseks tunnistati Viljandi gümnaasiumi abituriendi Kristiina Kahu loodud laul «Tähistaevas», mille esitas autor kitarril ja laulis Piret Müür.
Peaauhinnaga kaasnes Franciscuse matkakepp ning kaks päevapääset pärimusmuusikafestivalile. Anti välja preemiad erinevates vanuserühmades ja kolm eripreemiat.
Žürii liikmed pidasid konkursi taset üllatavalt kõrgeks, tuues esile laste head meloodiataju ning leidlikkust laulude rütmika kujundamisel. Ka erinevate saatepillide kasutamine muutis laulud omanäoliseks ja huvitavaks.
Viljandi laululooja Anu Röömel julgustas lapsi luuletusi ja laule kirja panema, et neid ka kunagi oma lastele ja lastelastele näidata, hoides ise käes luuletuste vihikut, mille ta oli kirjutanud kaheksa-aastaselt.
Erilist tunnustust väärivad aga Risti põhikooli 3. ja 5. klassi õpilased eesotsas õpetaja Ivi Külaga, kes tulid Läänemaalt ning osalesid konkursil kahe lauluga.
Konkursil astus üles lauljate ja pillimängijatena kokku ligi poolsada õpilast.
Päikeselaulu konkurss toimus esmakordselt 2010. aastal ning sai oma nime püha Franciscuse kõige tuntumast poeemist «Päikeselaul».
Mirjam Tiitus