Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vennastekoguduse suvepäev peeti Kuusalu palvemajas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Nüüd siis teist aastat kogunesid vennad-õed vennastekoguduse suvepäevale, seekord Kuusalusse. Võõrustaja oli sealne palvemaja.

Sõitsime Hiiumaalt esimese laevaga ja jõudsime veidi enne ürituse algust Kuusalu kiriku ette, kuhu oli planeeritud kokkusaamine. Kiriku juures ootas väike hulgake inimesi koos kohaliku õpetaja Jaanus Jalaka ja Hageri pasunakooriga. Võtsime kahekaupa kolonni, rist, lipud ja pasunakoor ees, ning asusime teele palvemaja poole. Pasunad olid vägevad ja trumm oli suur ning raskegi samm muutus kergemaks. Palvemaja juures oli teine grupp, kes saabujaid tervitas, ning üheskoos sisenesime palvemajja.
Olin esimest korda Kuu­­­s­alu palvemajas ja veendusin jälle, kui erinev mulje võib jääda kohast, millega ollakse tutvunud vaid fotode vahendusel. Palvemaja on korras ja rahu loov. Samas on ta mitme teise palvemajaga võrreldes moodne hoone. Saali kaunistasid kased ja pojengid.
Suvepäevalisi kogunes sadakond, esindatud olid Tõdva, Hageri, Harku tn ja Endla tn palvemaja, Nabala, Pühalepa, Nissi, Kuusalu palvemaja, Tartu ja Pärnu kandi rahvas, õdesid-vendi mujaltki.
Päeva läbivaks teemaks oli «Piibel – Jumala sõna», ajendatuna Eesti Piibliseltsi 200. aastapäevast ja eestikeelse loosungiraamatu taas­ilmumise 20. aastapäevast.
Esimeses tunnis kõneles peavanem Eenok Haamer. Järgnes ettekannete osa, kus sõnavõtjateks olid õp Arne Hiob ja õp Tiina Janno. Esimene ettekandja rääkis teemal, kas Piibel on Jumala sõna, ning teine ettekandja peatus Piibli lugemise praktilistel küsimustel.
Ettekanded kuulatud, oli aeg rühmatöödeks. Arutleti selle üle, mida tähendab minu jaoks Piibel kui Jumala sõna, milline on Piibli koht minu igapäevases usuelus ning kuidas julgustada teist inimest Piiblit lugema. Vestlus väikestes gruppides andis hea võimaluse suvepäevalistega lähemaks tutvumiseks. Ja see aeg oli vähemalt meie rühmas täidetud isiklike tunnistustega ning päeva üks parematest hetkedest.
Pärast kosutavat lõunat oli aeg palvemajade esindajate tervitusteks. Sellele järgnes eestpalve osa ja lahkunute mälestamine.
Suvepäeva lõpuosa oli Kuusalu rahva päralt. Üles astusid Kuusalu kirikukoor, pühapäevakooli lapsed laulu ja pillimänguga ning perekond Jalaka ansambel. Suvepäeva rikastasid muusikaga ka solist Varju Kuntz ja Endla tn palvemaja õdede ansambel.
Tänavusel suvepäeval osales Eesti Piibliselts. Kuusalu palvemajja oli toodud ning üles pandud piibliseltsi uhiuus näitus, mis kajastab piibliseltside ajalugu. Tervituse ütles seltsi peasekretär Jaan Bärenson. Palvemaja õuel oli raamatuletiga esindatud Logose raamatupood, kust sai osta vaimulikku kirjandust.
Nüüd on mõni aeg Kuu­salu suvepäevast juba möödunud ning nähtu-kuuldu ka kodus läbi mõeldud. Olen väga tänulik, et see kokkusaamine teoks sai ning hästi korda läks. Soovin Jumala õnnistust kõigile, iseäranis korraldajatele Tallinnast ja Kuusalust.
Ja nagu ma olen, pika pööruga, sain alles koju jõudes aru, et minu kohus oleks olnud seekord pühapäevakooliõpetaja rolli täita. Aga võib-olla oligi see väike vihje ülevalt, et me võiksime ka vennastekoguduses lastetöö tõsta vähemalt samale joonele ettekandekoosolekute ja muusikatööga.
Meie sõit läks aga Kuu­salust Hiiumaa poole, sadamasse ja peaaegu tühja praami peale ning läbi udu ilma viperusteta koju. Kaasas Kuusalust antud mandrileivad ja või ning rahulolu hinges ja reisiväsimus ihus.
Lui Remmelg,
Pühalepa palvemaja vend