Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Varjatud Jumal

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Lääne kristlikus traditsioonis määrati 1334. aastal, et nelipühale järgnevat pühapäeva tuleb tähistada püha kolmainsuse päevana (ld trinitatis). Pühapäeva sõnumis võeti kokku õpetus Jumala kolmainsusest. Jumal on üks, aga ta ilmutab end meile Isana ja Pojana ja Püha Vaimuna.
Kolmainsust on raske seletada, sest inimmõistus ei suuda kunagi oma Loojat seletada. Oleme Jumalast nii palju madalamad, et mõistame üksnes seda, mida tema meile ilmutab.
Inimene võib olla Jumala-poolse ilmutuse kogeja ja vastuvõtja. Nii võime tunnetada, kui kõikvõimas on Jumal. Ta tegutseb loojana, olles andnud elu kõigele elavale siin maailmas.
Jumal tegutseb lunastajana, olles surnud inimese pattude eest ja andestades igale kahetsejale tema eksimused. Jumal tegutseb pühitsejana, äratades meis usku, muutes meie elu, andes meil kogeda usu vilja.
Usk ei käsitle Jumala olemust teaduslikult ära seletades, sest teadus ja usk on erinevad. Usuasju ei saa teaduslikult ära tõestada ja kui midagi teaduslikult tõestatakse, siis pole sellesse vaja enam uskuda, vaid see on fakt.
Usk käsitleb Jumala olemust imetledes, ülistades ja tema armutegusid kuulutades. Nii ongi saabuva kolmainupüha jumalateenistuse keskmes Jumala kiitmine ja ülistamine. Meiegi võime oma elus kogeda, kuidas varjatud Jumal tuleb meie lähedale.
Kaido Soom