Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Valvake!

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Kirikuaasta eelviimane pühapäev rõhutab vaimulikku valvamist ja Kristuse tagasituleku ootust. Ainus kindel asi siin maailmas on see, et keegi meist ei saa olla siin igavesti. Kord peab inimene lahkuma kas oma surma läbi või siis lõpeb selle maailma ajastu Kristuse taastulemisega.
Kui argielus teame ees ootavaid suuremaid sündmusi, siis valmistame end põhjalikult nende vastu. Laulatuse aja lepivad inimesed vahel aasta ette. Kooli lõpueksamiteks valmistumine algab sageli juba gümnaasiumi alguses.
Kui juba lihtsateks maisteks tulevikusündmusteks valmistame end ette, siis palju olulisem on mõeldes kõige kindlale lõpule ka selle vastu valmistuda.
Keegi ei tea seda aega ega hetke, mil ta sellest maailmast lahkuma peab. Kuid kindel on, et see tund on kord igaühel käes. Siis on hea, kui oleksime valmis Jumala ette astuma ja oma elust aru andma. Valmis oleme siis, kui usume Jumalasse ja loodame Tema peale.
Jumala armust saame igavesse ellu. Uskliku jaoks tähendab sellest maailmast lahkumine või Kristuse taastulemine võitu ja astumist paremasse, sinna, kus on uus taevas ja uus maa, kus ei ole enam neid raskusi, mis on siin maailmas.
Kaido Soom