Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Valmistume peoks

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudis, Uudised / Number:  /

Kaie Tanner (vasakult), Jaane Lend, Kristel Tannik ja Kulvo Tamra arutavad, missugused peaksid olema EELK kirikupäeva ja laulupeo rinnamärgid. Foto: Tiiu Pikkur EELK kirikupäeva ja laulupeo alguseni on jäänud loetud kuud.
11.–13. juunini on Tartusse ooda­ta tuhandeid külalisi. Korraldustoimkonna koosolekul arutati seda, kuidas suur masinavärk tõrgeteta tööle panna.
Kirikupäeva algus on reedel, 11. juunil. Kristliku noortefestivali osalised kogunevad juba neljapäevaks Maarja kirikusse. Festival «Tahad teenida» jaotub neljale päevale. LNÜ noorsootöö juht Mari-Ann Oviir lubab, et noortefestivali paarsada osavõtjat saavad laupäeval ülesande: igaüks toob vähemalt ühe inimese laulupeole kaasa. Pileti ostavad noored neile ise.
Noortefestivali kontserdid on Raekoja platsil, noortekohvik Oaas on Antoniuse õuel. Iga päeva lõpetab ööpalvus Maarja kirikus.
Reedel kihab elu lauluväljakul, hoo saavad sisse koori- ja orkestriproovid. Õhtul kell 7 on Peetri kirikus avajumalateenistus. Raekoja platsil toimuvad noortefestivali kontserdid. Üles on seatud näitused, kus saab tutvuda EELK asutuste ja praostkondade tööga. Õhtu naelaks on Coro Consonante kontsert Jaani kirikus, kus ettekandele tuleb Mart Siimeri «Lapsed vaatavad maailma pääle».
Laupäeva alustab peapiiskopi ja Tartu linnapea vastuvõtt-hommikusöök ülikooli ajaloomuuseumis. Enne lõunat peetakse Jaani kirikus kirikukonverents. Treffneri gümnaasiumis on lastepäev. Samal ajal tehakse laululaval viimaseid proove. Laulupeo rongkäik algab kell 16 ja kontsert kell 17.
Pühapäeval on noorteüritused Maarja kirikus, mis päädivad kell 12 algava jumalateenistusega.
Selle nimel, et kirikupäeva piletimüük sujuks ja tehnilised probleemid lahendatud oleks, hoolitseb Vanemuise kontserdimaja direktor Kulvo Tamra. Kirikupäevade kommunikatsioonijuht Kristel Tannik on meediaga kokku leppinud reklaami osas. Kirikutesse on jõudnud plakatid, trükki läheb flaier, juuni alguseks valmib kirikupäeva juht, kus kõik vajalik nii osavõtjale kui külalisele sees on.
Osavõtjad saavad erksavärvilised lindid, tegemisel on kotid ja tulevad rinnamärgid. Ööbitakse koolides ja hotellides, laulupeolisi toitlustatakse lauluväljakul.
Ettevalmistustööd lähevad nüüd iga päevaga konkreetsemaks, korraldajad plaanivad järgmised koosolekud juba Tartus pidada. Kunstilise juhi Heli Jürgensoni sõnul on lauljaid juba praegu registreerunud 3400, ent ust ei suleta veel kellegi eest. «Kes leiab, et jõuab veel laulud selgeks õppida, on teretulnud!»

Tiiu Pikkur