Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Valmistage Kuningale teed

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Saabuv pühapäev kõneleb Ristijast Johannesest, kes oli Jeesuse teevalmistaja. Johannes kuulutas Päästja tulemist siia maailma ja valmistas inimesi selleks ette. Parim ettevalmistus Päästja tulemiseks oli patu kahetsemine ja ristimine, mis puhastas patust. Johannesel oli väga palju järgijaid ja suur soosing rahva seas. Jeesust ristides mõistis ta, et Kristus ongi tõotatud Päästja. Mitmetest Johannese järgijatest said aja jooksul Jeesuse jüngrid, kui nad mõistsid, et just tema on see, keda nad olid oodanud ja kelle tulekuks valmistunud.
Kristus kandis inimeste patu. Meile on avatud tee andestusele ja puhtale elule. Advendiaeg on selleks, et enne saabuvaid jõule vaataksime oma südamesse ja parandaksime meelt. Vaid puhta südamega jõuludesse astudes saame neist täie õnnistuse.
Johannes oli Jeesuse teevalmistaja. Nüüd oleme meiegi kutsutud olema Issanda teevalmistajad selles maailmas. Maailmas on palju inimesi, kelle eluteel on muresid, koormaid, süütunnet. Kristlase ülesanne on minna Johannese viisil nende juurde ning näidata neile teed vabadusse ja ellu. Saabuvate pühade ajal tunnevad paljud end üksildasena: kristlane võib minna ja ulatada abistava käe. Jeesus tuli siia maailma selleks, et anda inimese elule mõte ja siht. Meie võime olla selle päästva sõnumi vahendajad.
Kaido Soom