Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Valmistage Issandale teed

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt!                                                                        Js 40:3a,10a

Muistne prohvet Jesaja visandab lugejate silme ette täna võimsa vaatepildi – Issanda juhtimisel pöördub Paabeli vangipõlve viidud rahvas kodumaale tagasi. Kui Iisrael omal ajal Egiptusest lahkus, siis pidi ta taluma 40 aastat rännakut kõrbes, keset ohtusid ning ähvardavat surma janusse ja nälga, kuid nüüd käib Issand ise koos oma rahvaga. Jesaja kinnitab, et koos Jumalaga naastes muutub kuumavirvendus kosutavaks järveveeks ning kõik takistused kõrvaldatakse – uhtorgude ja küngaste asemel on kord sile tee (Js 35:7–8; 40:3–4).

Advendiaja 3. pühapäev keskendub Ristijale Johannesele, mehele, kes juhtis inimesi Jeesuse juurde: „Vaata, see on Jumala Tall!“ (Jh 1:29,36)

Johannes osutab, et selles Naatsareti mehes tuleb Jumal erilisel viisil oma rahva juurde. Nii ligidale, et saab oma rahvaga üheks, kannatades kõike seda, mida on kannatanud ja kannatavad rõhutud, murelikud ja kurvad läbi kõikide aegade. Et pakkuda lootust ja enneolematut tulevikku, kus ei ole pattu ega surma.

Muistne prohvet kõneleb teest, mida mööda vabanenud jõuavad kord kodumaale tagasi. Jeesus on oma kannatustes, surmas ja ülestõusmises selle tee läbi käinud. Ta on tulnud jõuliselt ning alistanud surma. Tema tõotab oma kogudusele: „Kus olen mina, sinna saab ka mu teenija“ (Jh 12:26). Aga ainult sama teed mööda, mida Jeesuski on käinud – läbi kannatuste, surma ja ülestõusmise. Jeesus on lubanud enda oma viia kohale, sest tema ise saab teeks (Jh 14:6).

Joel Siim