Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Valmis on saanud uute koraaliprelüüdide noot

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Esmaspäeval, 20. jaanuaril toimus Tallinna Püha Vaimu kirikus noodi «Koraaliprelüüdid orelile» esitluskontsert.

EELK Kirikumuusika Liit korraldas 2013. aastal konkursi uute koraaliprelüüdide saamiseks. Tulemus oli rõõmustav – laekus 22 koraalieelmängu. Žürii koosseisus Piret Aidulo (esimees), Kristel Aer ja Toomas Trass otsustas anda välja ühe I, kaks II ja kaks III kohta, lisaks märgiti veel ära seitse tööd.
Kontsertesitlusel jagatigi preemiaid: I koht – Tuuliki Jürjo «Kuningas on Jeesus Kristus», kaks teist kohta läksid Rein Kalmusele koraalieelmängude «Nüüd paistab meile kaunisti» ja «See aeg on tõesti ukse ees» eest. Kolmanda koha said Tuuliki Jürjo «Kõik tulge minu juurde nüüd» ja Mart Siimeri «Võitle hästi, kui sind armsast».
Kontserdil vaheldusid uued koraalieelmängud koraalilauludega, sekka ka sõnaline osa – koraalitekstid. Õnnestunult ülesehitatud kava oli huvitav ja kaasakiskuv. Orelil mängisid Kadri Ploompuu, Kristiina Hoidre, Tuuliki Jürjo, Pille Metsson, Anneli Klaus, Kersti Petermann, Kristina Vilotševa ja Mart Siimer. Laulis vokaalansambel koosseisus Sirli Karro, Helen Tammeste, Tiia Tenno, Marelle Siitas, Mikk Leedjärv ja Kalle Tabur. Koraale lugesid Sirli Karro ja Mikk Leedjärv. Vaimuliku sõna ütles õpetaja Gustav Piir.
Toomas Trassi sõnul oli tegu väga kõrgel tasemel konkursiga, kus oli raske otsuseid langetada. Rõõmustav on see, et meie kirikumuusika on täienenud uue heliloominguga, mis ootab organistidelt aktiivset esitamist.
Värsket koraaliprelüüdide nooti saab osta kuni jaanuarikuu lõpuni soodushinnaga 5 eurot tükk. Ikka EELK Kirikumuusika Liidust.
Tiiu Pikkur