Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

VÄLIAHODE SÕBRAKIRI

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jõuluime Baškiirias

Jõulukingitused olid sellel aastal meil Baškiirias imelised. Oleme siinkandis töötatud 14 aasta jooksul ikka püüdnud lastele teha jõuluõhtuks kingitusi. Raha on alati vähe olnud ja ka väikeste kingituste tegemine on olnud suur kombineerimine. Sellel aastal juhtus ime.

Kingimõte kodumaalt

Talve hakatusel kirjutas mulle Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja Enn Auksmann, et nende kogudus on nõuks võtnud teha sel aastal kingitusi Mari lastele ja saata neile jõulupakid. Meie usk oli väike, et see teoks võiks saada. Tunneme ju Vene tolli ja postisüsteemi hästi!

Jõuluõhtu lähenes ja pühapäeval pidi olema teenistus, reedel aga tuli teade postipaki saabumisest. Laupäeva hommikul ilmnes, et meie koguduse töötegija oli teate kaotanud ja kui läksin oma passiga postkontorist pakki küsima, siis ametnikutädi ei leidnud mingit teadet paki kohta. Ma ei jätnud jonni ja küsisin, mis suur pakk seal tagaruumis on?

Ametnik vastu, et see pakk tuli just praegu ja tema teeb selle lahti alles esmaspäeval ja üleüldse on see rahvusvaheline post. Minu pealekäimise ja palvete peale nõustus ta siiski vaatama, et äkki ongi see just see pakk, mida meie ootame. Ja seal oli kirjutatud: Anu Väliaho, Birski kogudus! Jumal on imeline!

Kilode viisi mänguasju ja maiustusi

See teade, mis ära kadus, oli olnud hoopis meile paar päeva varem tulnud postipaki kordusteade. Kui ma ei oleks läinud postkontorisse, siis me ei oleks saanud seda uut, 20kilost jõulupakki enne pühapäeva kätte. Nii said jõulupeole tulnud 30 last Pärnust saadetud pakid, mis oli tõeline jõuluime.

Igas pakis olid mänguasjad, vihikud, joonistustarbed ja maiustused. Lapsed laulsid ja lugesid säravsilmil päkapikupoisile pikki salme. Vanemad olid põnevil, mis imeasju sealt välismaalt saadeti. Minul oli südames eriline uhkus ja rõõm: on ju Eesti lapsed aastaid saanud välisabist imelisi kingitusi ja meiegi siin oleme saanud pakke Soomest. Aga nüüd saime esimest korda kingitusi Eestimaalt, minu kodumaalt! Jumal õnnistagu heldet andjat sajakordselt!

Ime sellega ei lõppenud. 30 last sai paki kirikus, aga meil oli ju veel külades mitukümmend last, kes kirikusse tulla ei saanud. Esmaspäeval tuli uus teade: teile on tulnud veel kaks 20kilost postipakki Eestist! Kõik kirikus olnud lapsed said kingituse pühapäeval ja teisipäevast oli juba planeeritud kahes külas jumalateenistus, ning meil pakke enam ei olnud… Nii hoolitses Jumal seekordki meie laste eest: kõik lapsed Baškiiria kogudustes said paki ning 20 mari last sai jõulupaki kauges Marimaa külas. Au olgu Jumalale kõrges!

Anu Väliaho, misjonär Uurali piirkonnas