Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Valgusel on Mustamäel väge

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Viis aastat tagasi hakkas grupp entusiastlikke kristlasi kogunema mõttega asutada Mustamäele kogudus. Kaks aastat hiljem võeti kogudus vastu EELKsse ja otsib nüüd raha kiriku ehitamiseks.

«Kui Issand ei ehita koda, tühja vaeva näevad siis ehitajad temaga. Kui Issand ei hoia linna, siis valvab valvur ilmaaegu,» ütleb laulik. (Ps 127:1–2) Peaaegu 66 000 elanikuga linnaosas tegutseb kogudus, kes lisaks igapühapäevastele jumalateenistustele pakub kogukonna eri vanuses liikmetele erinevat tegevust ja abi.

Täitunud jõulusoov
Aasta algus on kokkuvõtete tegemise aeg. Mustamäe Maarja Magdaleena koguduse õpetaja Tiina Klement ütleb, et aasta, sealhulgas jõuluaeg, tõi talle palju tööd. Tema jõulusoov, et kogudusse tuleks üha rohkem inimesi, on täitunud ja see rõõmustab väikest kogudust.
Alguses kodudes kogunenud palvegrupist kasvas mõne aastaga kogudus ja läinud jõulude ajal tuli pidada lastele kolm jõulupidu, sest koguduse kasutada olevad ruumid linnaosavalitsuse keldris ei mahutanud korraga kõiki kutsutuid.
Õpetaja ütleb, et näitetrupi esitatud jõuluevangeeliumist said osa paljud mustamäelased, kelle jaoks see oli võibolla esimene kokkupuude usuga. Kogudus tänab südamest kõiki abilisi – Mirca Kukkasniemi, Pia ja Tero Ruotsalat, Solveig Bergslandi, Ave Mølsterit, Miriam Valle Landsmarki ja teisi  –, kes jõulupidu läbi viia aitasid.
Kümmekond last koguneb Ülle Reimanni, Ave Mølsteri, Abigail Kõrgessaare, Miriam Valle ja Rain Tšapovi juhatusel pühapäevakooli usuteadmisi omandama ja aega veetma. Umbes sama palju pisikesi jõuab beebikooli, mida juhendab Ave Mølster. Noori oodatakse tantsutrenni ja leerikooli. Detsembris lisandus ristimis- ja leeripühal kogudusse kaheksa inimest.
Kogudusega on liitunud ka vanemad, abivajajatele jagatakse toidupakke ja tänu koostööle Norra kristlastega on avatud oma kauplus, Magda misjonipood, kus müügil kasutatud riided, mööbel ja muu vajalik.

Valguse pidu
Eeloleval laupäeval, kui tähistatakse apostel Pauluse pöördumispäeva, on põhjust minna Mustamäele rajatava kiriku aeda aadressiga Kiili 9. Keskpäeval algab platsil laat, millest saadav tulu läheb kiriku ehituse heaks, ning õhtul kell kuus valguse ja jää pidu.
Kirjas efeslastele kirjutab Paulus, et «varem te olite pimedus, nüüd aga olete valgus Issandas. Käige nagu valguse lapsed – valguse vili on ju igasuguses headuses ja õigluses ja tões». Selle hea mõttega võiks iseloomustada 12. korda Mustamäel toimuvat jõulukuuskede põletamist.
Tulevase kiriku platsile ehitatakse kuuskedest algavat hobuseaastat sümboliseeriv tuleskulptuur. «Kirik on ajast aega jaganud vaimuvalgust, millel on vägi, mistõttu on kirikuaed selle korraldamiseks rohkem kui kohane,» ütleb linnaosavanem Helle Kalda. Tegu on selle aasta esimese üritusega, mis on pühendatud uue kiriku ehitamisele.
Eeskavaga «Valguse vägi» astuvad üles Tiit Kikas elektroonilise muusikaga, Reigo Ahven löökpillidel ja trupi Dragonales tuletantsijad. Sõna võtavad praost Jaan Tammsalu ja linna esindaja. Tseremoonia käigus süüdatud kuused sümboliseerivad seda, et kõik inimesed, olenemata nahavärvist, rahvusest, maailmavaatest ja hoiakutest, on omavahel tugevasti seotud ja vajavad valgust. «Tulel on läbi aegade olnud märgiline tähendus. Tuli, see on valgus ja soojus – see on elu,» kinnitavad korraldajad.
Valgusest ongi saanud koguduse sümbol, võitis ju kiriku arhitektuurikonkursigi töö pealkirjaga «Fiat Lux». Kuigi kogudusetöö on aktiivne, koguneb annetusi kiriku ehitamiseks tasapisi, ütleb koguduse õpetaja. Läbirääkimised arhitektidega projekti hinna üle käivad, iga pisemgi annetus on kogudusele oluline.
Rita Puidet

Mustamäe kogudus
Algatusgrupp eesmärgiga rajada kogudus tuli kokku 2008. aasta sügisel.
2010. a septembrist rendib kogudus ruume Mustamäe linnaosavalitsuse maja keldris, kuhu on kujundatud kirik.
23. novembril 2010 võttis kirikukogu oma otsusega koguduse vastu EELKsse.
õpetaja Tiina Klement teenib kogudust 6. septembrist 2011.
Koguduse arveldusarve Nordea pangas on EE241700017003221206.