Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vajalik igale kristlasele

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

II maailmasõja ajal Soomes vaimulikust ärkamisest alguse saanud luterlik Soome Rahva Piibliselts on üle 20 aasta korraldanud koolitusi nimega «Tunnistaja ja kuulutaja kursus», mille sihtgrupiks on kõik kristlased.

Kursus pakub võimalust igaühel üles leida isikupärane viis tunnistada elavat Jumalat. On ju iga kristlane kutsutud rõõmusõnumit edasi andma, kui mitte suurtele rahvahulkadele, siis kas või neljasilmavestluses ning sellekski on vaja ettevalmistust.

Päevad täis süvenemist

Üheteistkümnepäevased kursused Vivamo koolituskeskuses Soomes koosnevad piibliõppest,  evangeliseerimise aluste ja viisidega tutvumisest, kõne- ja väljendusoskuste lihvimisest, teksti koostamise ning ürituste organiseerimisega seotud küsimuste käsitlemisest. Oluline osa on hingehoiul ja loovuse arendamisel.

Tähelepanuväärne on, et kohalesaabunuilt oodatakse aktiivset osalemist loengutes, rühmatöödes ja praktilises tegevuses kogu kursuse vältel. Nii pakub koolitus iselaadse võimaluse oma elu ja arengutee üle rahulikus keskkonnas süvenenult järele mõelda.

«Kogemus on näidanud, et osavõtjais käivituvad kursuse ajal teatud arenguprotsessid, kogetakse, kuidas Jumal eriliselt kõnetab. Paljudele on see olnud abiks oma kutsumuse leidmisel jumalariigi töös – isiklik anne kirgastub uuel moel, selles nähakse uusi tahke,» kinnitab üle 20 aasta pikkuse koolitajakogemusega praost Hannu Päivänsalo.

«Kursus pole esmajoones mitte ametikoolitus, vaid on mõeldud julgustama vabatahtlikke vastutustundlikke kristlasi, kes soovivad oma elukeskkonnas Kristusest tunnistust anda. Muu hulgas aitab kursus leida ka oma kohta koguduses ning mõnelgi juhul on osalenust saanud kiriku töötegija.»

Kursus Eestis

«Tunnistaja ja kuulutaja» õppepäevadest Soomes on osa võtnud ja võib edaspidigi võtta hea soome keele oskusega eestlasi. Koolituspäevadest võis saada ettekujutuse ka meil: 3. ja 31. märtsil korraldati koos Misjonikeskusega Tallinnas kahepäevane samanimeline tasuta kursus eespool kirjeldatud pikema koolituse baasil.

Kaks päeva sisaldasid evangeliseerimise aluseid käsitlevat piibliõpet ning ettekandeid ja mõttevahetusi kõne ettevalmistamise ja ürituste organiseerimise teemadel – viimased on Hannu Päivänsalo sõnul kirikus ülekohtuselt tahaplaanile jäetud ning tulemus annab endast tunda.

Kodutööna tuli koostada isiklik tunnistus, mis kaaslastele teisel päeval ette kanti. Osalejate vanus varieerus poole sajandi ulatuses, suhteliselt algajate kõrval pidas õppepäevi vajalikeks mitu kogenud jutlustajat. Osales piibli- ja osadusringide juhte, noortetöötajaid ja teisi koguduseelu aktiviste.

Küsimusele, kas siinmail on plaanis korraldada veel taolisi ning pikemaidki koolitusi, ei rutanud Hannu Päivänsalo vastama: «Soome Rahva Piibliselts lähtub koguduste tingimustest ning vajadustest. Me ei taha pakutavat peale suruda ei Soomes ega Eestis. Juhul, kui Eesti kirik tunneb kursuse vastu huvi, võime mõelda järgmise etapina näiteks viie- või seitsmepäevasele «Tunnistaja ja kuulutaja» koolitusele.»

Varem on Misjonikeskus koos Soome Rahva Piibliseltsiga korraldanud Eestis sarnasel teemal ühepäevaseid koolitusi 2003. ja 2004. aastal.

Piret Riim