Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Väike Küünal ootab lauljaid

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lastekoori Väike Küünal lauljad harjutavad Silja Trisbergi käe all Tartu Maarja kogudusemaja kirikusaalis lastejumalateenistuseks, mis toimus sel suvel kirikupäeva raames. Helika Gustavson-RätsepEELK Kirikumuusika Liidu lastekoor Väike Küünal kutsub oma ridadesse laululapsi vanuses 9 kuni 14 aastat. Kooriproovid toimuvad laagritena 2–4 korda aastas erinevais Eestimaa paigus, alati antakse ka kontsert kohalikus kirikus.
Esimesed laululaagrid uue koosseisuga toimuvad jaanuaris ja märtsis 2011. Palume koorijuhtidel oma huvist teada anda ja kooriga ühineda soovivad lapsed registreerida hiljemalt 17. detsembriks.
Sündinud laululaagris
Kristlik lastekoor Väike Küünal  on sündinud 1997. aastal Läänemaal Mihklis üle-eestilises Jan-Jürgen Wasmuthi juhitud lastelaululaagris osalenud laululastest. Koori tegemistes on kaasa löönud lapsed Tallinna Jaani, Tallinna Toompea Kaarli, Viljandi Jaani, Märjamaa, Põlva, Urvaste, Põltsamaa, Haapsalu, Hageri, Rapla, Tallinna Nõmme Rahu, Tartu Pauluse, Kuusalu ja Jõelähtme kogudusest ja Viljandi praostkonnast.
Meie eesmärk on anda oma kogudustes laulvatele tublidele lastele võimalus kokku saada ja ühes musitseerida, koos saame esitada keerukamat ja põnevamat muusikat, kui see väikestel lastekooridel eraldi alati võimalik on.  
Koor on kujunenud EELK esinduslastekooriks. Kaks kuni neli korda aastas kogunetakse laululaagritesse, kus põhiline aeg kulubki laulmisele. Laagripäevad algavad ja lõpevad kristlikule koorile kohaselt palvustega.
Laagrite põhieesmärk on parandada laste laulmistehnikat, anda neile teadmisi kehahoiakust ja hääle valitsemisest laulmisel, tutvustada ja õpetada eelkõige eesti autorite vaimulikke laule, samuti EELK Kirikumuusika Liidu ning EELK Laste- ja Noorsootöö Ühenduse välja antud lastelaulikute repertuaari, kaasa teenida EELK üritustel, elavdada ja arendada lastekooride tööd EELK kogudustes. Samuti tegeleb laululaager lastele kristlike eluviiside õpetamisega ning püüab laagris veedetud vaba aega kultuurselt sisustada.
Konkursilt I kategooria
Koori repertuaaris on ühe- kuni kolmehäälsed laulud erinevatest ajastutest ja eri heliloojatelt, eelkõige laulab koor aga eesti heliloojate vaimulikke lastelaule. Lemmikheliloojateks on Piret Rips, Raivo Kõrgemägi ja Sirje Kaasik. Nii mõnedki nende autorite lauludest on kõlanud koori esiettekandes ja kirjutatud just sellele koorile.
Kontserte ja ettevõtmisi tuleb sageli ette ka laagritevahelisel ajal. Nii on käidud kontserdireisidel Soomes ja Saksamaal, osaletud EELK kirikupäevadel, laulupidudel Pärnus ja Tartus (ka omaette kontsertidega) ning 2009. aastal XXV üldlaulupeol. Aastal 2001 võttis Väike Küünal osa üle-eestilisest lastekooride konkursist Türil, kus koorile omistati I kategooria.
Ühed suurimatest saavutustest on kindlasti CD ja kasseti «Kevadviisid» ning CD «Jõulud tulnud jälle» väljaandmine. 2007. aastal osales koor U. Sisaski kooriteose «Känn ingen oro» ettekandmisel Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus koos soome-rootsi lauljate ja Eesti orkestriga.
Koori muusikalise poolega ja laulude õpetamisega tegelevad praegu peadirigent Kaie Tanner, dirigendid Sirje Kaasik ja Silja Trisberg ning kontsertmeister Maarian Lend. Tegevuse algusaastatel oli kooril sageli külas kantor Jan-Jürgen Wasmuth Hannoverist. Laagripäevi on aidanud sisustada Anna Humal ja Anne Jalakas ning projektijuhina Aivi Otsnik.
Helika Gustavson-Rätsep,
lastekoori Väike Küünal projektijuht

Väike küünal, sära,
näita valgust öös.
Ära kustu ära
katsumuste sees.
Milla Krimm