Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Väärtuste aluseks on hoolivus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Viljandi Jaani kogudus pidas reedel 730aastases linnas seitsmendat korda kogukonnale ja väärtustele pühendatud konverentsi.

Kui suurlinnas või suures linnas inimese roll ühiskonnas «lahustub», siis väiksemas on igal kogukonnal ja igal inimesel märksa suurem tähtsus. Iga koguduseliige on ühtlasi linnakodanik.
Frantsiskaanide XV sajandil asutatud Jaani kirikul on ka praegu linnas oma koht ja koguduse õpetaja Marko Tiitus ütleb, et kogukonnale suunatud konverentsiga kavatsetakse ka edaspidi jätkata ja jätkuvalt laiapõhjaliselt kõnelda väärtuste kujundamisest.
Ta on öelnud: «Oleme kõik osalised Viljandi hinge loomises ja kujundamises. Meist sõltub, kas meie linn on magnetiks inimestele ja headele ideedele, kas siia tahetakse tulla ja jääda, kas siin on hea ja mõnus elada.» Mis aga loob Viljandi väärtuse?
Nagu juba varasematel konverentsidel, kõneldi ka sel korral väärtuskasvatusest koolis ja inimeseks kasvamisest, aga seekordne konverents pakkus meeldiva üllatusena noorteklubi ProConsensio ettekande. Tegu on Viljandi noorte asutatud mittetulundusühinguga, kes abistab Narva puudustkannatavaid lapsi.
Narva kuues ühiselamus elab hinnanguliselt kokku kakssada last, kelle vanemad on töötud või alkohoolikud ning kellele kolmel suvel on noorteklubi kogutud raha eest jagatud tasuta süüa.
Neljale ettekandele järgnes töötuba, kus üheskoos loodi väärtuste puu. Alusväärtuseks ehk puu tüveks sai hoolivus, hoolivus iseenda ja teiste suhtes, puu okstena märgiti usaldust, julgust, vastutustunnet, õiglust.
Järgmisel aastal on mõte korraldada noortekonverents.
Rita Puidet