Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uus kristlik lastehoid Tallinnas alustab tööd

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tallinna Püha Vaimu koguduse juurde on loodud laste päevahoid Pesake.

Kogudusemajas, Pühavaimu 4 asuva laste päevahoiu loomise eestvedaja õp Eha Kraft ütleb, et pärast pikki ettevalmistusi ja kooskõlastusi kõikide vajalike instantsidega jõudis 13. detsembril nendeni Harju maavalitsuse rõõmustav teade: palun, avage päevahoid!
Kogu suve väldanud remondi käigus on valminud õdus mängu- ja magamistoaga koht, kus erinevas vanuses lapsed hoitud saavad. Tegu on väikese, maksimaalselt 12 last mahutava päevahoiuga. Moodustuvasse liitrühma on oodatud lapsed alates 1,5 aastast kuni kuueaastasteni. Päevahoiu õpetaja, pika staažiga pedagoogi Nady Vesti sõnul on eri vanuses laste koos olemine neile igati kasulik, ehkki õpetajatele teeb see töö keerulisemaks kindlasti.
«Pesakesse oodatud laste vanemad ei pea olema kiriku liikmed, kuid peavad aktsepteerima, et tegu on kristliku päevahoiuga,» selgitab Kraft. Päevahoid on isemajandav ja linnalt toetust ei saa, kuid lapsevanem, kes toob oma lapse Pesakesse, saab oma elukohajärgsest kohalikust omavalitsusest taotleda osa kohamaksust tagasi.
Koguduse õpetaja Gustav Piir õnnistas lastehoiu ja altari, mille pildiks on Mart Laari poolt kunagi kogudusele kingitud vaip.
Oma üleaedseid tervitama tulnud Toomkooli direktor Egle Viilma soovis, et kahe kirikliku lasteasutuse vahel tekiks peale naabriteks olemise ka tegelik koostöö, et lastehoiust sirguksid näiteks tulevased Toomkooli õpilased.
Pesakese kohta saab lähemat infot tel 5688 3160 või 5344 3555 ja http://pesake.weebly.com/.
Tiiu Pikkur