Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uudiskirjandus

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Bart D. Ehrman
«Tõde ja vale Da Vinci koodis»
Allika kirjastus 2008, 212 lk.
Dan Browni raamat (ilmunud eesti keeles 2003) ja selle järgi vändatud film «Da Vinci kood» mõjutas paljude inimeste religioosseid vaateid ja arusaama Jeesusest. Ehrman kummutab esitatud fakte, mida raamatus leidub hulganisti.
Autor ütleb, et tunneb inimesi, kes ammutavad oma teadmisi mineviku kohta ilukirjandusest või filmidest, näiteks Mel Gibsoni filmist «Kristuse kannatused». Film mõjutab järgmise põlvkonna arusaama Jeesuse surmast rohkem kui Matteus, Markus, Luukas või Johannes. Ent kujutlused, mida neis pakutakse, on ekslikud.
Kõnealuses raamatus vaidlustab ta ajaloolisi väiteid Jeesuse, Maarja Magdaleena, Constantinus Suure ja pühakirja tekkimise kohta, mida esitas Dan Brown põnevas ilukirjanduslikus teoses, kus põimuvad ajalooline tegelikkus ja fantaasia.
«Probleem on selles, et lugejad ei suuda eristada ajaloofakte kirjanduslikust väljamõeldisest. Autor ei tule samuti neile appi ega ütle, millised ajaloolised väited on samasugune väljamõeldis nagu romaani tegelased ja tegevustik,» kirjutab Ehrman.

Nicky Gumbel
«Olulised küsimused»
Allika kirjastus 2008, 122 lk.
Autor tõstatab raamatus keerulisi teoloogilisi küsimusi ja otsib neile põhiliste seisukohtade kaudu vastuseid ning jagab praktilisi nõuandeid. Käesolevas raamatus keskendub ta probleemidele, milles harilikult nähakse vastuväiteid kristlusele.
Kõige sagedamini tehakse kristlikule usule etteheiteid kannatuste pärast, sest oleme pidevalt nendega silmitsi. Gumbel peab olulisimaks seda, et «Jumal pole eemaldunud kannatusest, vaid kannatab meie eest ja ühes meiega».
Veel otsib autor vastuseid küsimustele, mis puudutavad abielueelseid seksuaalsuhteid, suhtumist homoseksuaalsusesse, New Age’i liikumise seoseid kristlusega, teaduse ja kristluse vastuolu jm.
Nicky Gumbel on jurist ja vaimulik, ta on kirjutanud mitu kristlikku usku käsitlevat raamatut, millest eesti keeles on varem ilmunud «Elu küsimused».

«Sinuga…»
«Mõeldes sinule»
Allika kirjastus, 29 lk.
Tegemist on väikseformaadiliste kinkeraamatutega, mida ilmestavad loodusfotod ja hingehoidlikud ütlused Piiblist või mõnelt tuntud inimeselt. Originaalraamatud on välja antud Inglismaal, eestikeelse tõlke on teinud Ann Kitsnik.

EK