Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uudiseid Siberist

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Märtsi lõpus olid meil külas Mordva kolleegid ja pidasime maha aastakoosoleku. Vaatasime jälle möödunule, võrdlesime tehtut plaanidega ja tegime uusi plaane. Olulisemaks kõneaineks oli Omski ja kogu Siberi praostkonna tulevik. Praegu on meid siin kolm peret, kuid mõne aasta pärast võib olukord olla sootuks teine. Võib-olla oleme koguni ainsad rahvamisjoni misjonärid Siberis. Taevane Isa kannab muidugi meie kõigi eest hoolt ja ka julgustab.

Reisi (Hannu Keskineni ja Juha Väliaho reisist Siberi kogudustesse – toim) kõige üllatavam kohtumine oli Hakassia usuasjade voliniku juures, kes peaaegu et nõudis, et Ingeri kirik peaks sinna oma koguduse rajama. Ka leppis ta Hannu ja Juha sealse vastuvõtjaga kokku, et too hakkab kohalikus ülikoolis luterlusest loenguid pidama. Kas uksed enam rohkem lahti saavadki olla!!!

Veebruariteenistusel tegime aga Rõ˛kova külas ajalugu – ilmselt üle mitmekümne aasta oli lastele pühapäevakool. Liliann pidas kahele innukale lapsele nende elu esimest pühapäevakooli ja lapsed lubasid edaspidigi tulla. Kui aga märtsiteenistus pühapäevalt esmaspäevale lükkus, olid lapsed koolis ja pühapäevakooli ei tulnud kedagi. Paluge, et lastetöö külades võiks tõsiselt käivituda ja et ka linnakogudusse tuleks uusi lapsi.

Hannu, Liliann, Hanna ja Miriam Keskineni

sõbrakirjast Omskist