Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uudiseid praostkondadest

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Tänutäheks kaunis kaltsuvaip

Veevedajate vaibakudujad kingituseks mõeldud vaipadega.  Erakogu.

Puhja kogudus on võtnud eesmärgiks ühendada pastoraadi veesüsteem valla veevärgiga. Ettevõtmine on igati põhjendatud, sest pastoraat jääb Pirita-Vastseliina palverännuteele ja pakub palveränduritele ööbimisvõimalust. Selleks on hoone teisel korrusel juba valminud toad, ent nüüd otsitakse võimalust rajada kanalisatsioonitrass ja ühineda valla veevärgiga. Et ettevõtmine pole odavate killast, otsib kogudus toetust Hooandja kaudu. Projekti toetatakse 16. juunini ja möödunud nädalaks oli kogutud pool vajaminevast summast, nii et trassi ehitusega on alustatud.

Annetuste eest tänab aga kogudus kõiki kingitusega. Selleks on kogudusele appi tulnud kohalikus seltsimajas tegutsev vaibakudujate ring Veevedajad, mille liikmed kudusid kogudusele seitse vaipa. Need mõnusad vaibad on mõeldud annetajatele peaauhindadeks. Lunastamaks endale kaunis käsitöövaip, tuleks ettevõtmist toetada vähemalt saja euroga.

Üheskoos suudetakse palju

Anseküla kogudusele olid talgupäeval appi tulnud Kuressaare koguduse liikmed koos õpetaja Anti Toplaanega (paremal).  Erakogu.

Ikka on hea, kui sõbrad appi tulevad. Osa töid on juba ajast aega tehtud just talgute korras. Üks sellistest töödest on talvepuude tegemine. Et Sõrve poolsaarel asuv Anseküla kogudus on väike, annetajaliikmeid paarikümne ringis, siis mai teisel laupäeval peetud talgupäeval läks talle appi abivalmis Kuressaare kogudus eesotsas õpetaja Anti Toplaanega.

Kui meestele jagus mässamist puudega, siis appi tulnud naised said korrastada palvemaja õuel olevat lillepeenart – tööd jätkus kõigile. Täpsustuseks tuleb öelda, et kogudus kasutab kümmekonna aasta pärast saja-aastaseks saavat palvemaja, sest koguduse pühakoda hävis 1944. aastal.

Maikuu esimesel laupäeval oli aga talgupäev teiseski Sõrve poolsaare koguduses Jämajal, kus korrastati kirikuaeda ja parki, annab teada mõlema koguduse hooldajaõpetaja Anu Konks. Teenimistöös aitavad teda jutlustajad ja saare teised vaimulikud.