Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ühinenud Piibliseltside palvepäev Eestis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti Piibliselts on saatnud välja Ühinenud Piibliseltside palvepäeva puhul läkituse, mida palutakse ette lugeda 4. mai jumalateenistusel.

Läkituses öeldakse: «Oleme koos kristlastega üle maailma Jumalale tänulikud Tema Sõna eest ja palvetame, et Pühakiri võiks jõuda iga rahva, iga inimeseni. Täna on meil põhjust Jumalat tänada koos udmurtidega – aastakümnete pikkuse piiblitõlketöö tulemusena ilmus möödunud aastal udmurdikeelne Piibel.»
Eestlaste jaoks on käesolev aasta Piibli aasta. Esimese eestikeelse Piibli ilmumisest möödub 275 aastat. 1739. aastal välja antud Piibel pani aluse eesti kirjakeelele ja maarahva kooliharidusele. «Piibli eesti keelde tõlkimise lugu on maarahva eestlaseks saamise lugu, kuid veel olulisem on see, et Pühakirja lugemise kaudu omandas maarahvas kristlikud väärtushinnangud ja elava usuelu,» öeldakse läkituses.
Rahvuslike piibliseltside poolt 1946. aastal loodud Ühinenud Piibliseltside tegevusse on haaratud ligi 150 rahvuslikku piibliseltsi. Eesti Piibliselts on koostöös Ühinenud Piibliseltsidega tegelenud aktiivselt jumalasõna tõlkimise, trükkimise ja levitamisega. Möödunud aastal levitasid piibliseltsid ligi 400 miljonit Piiblit, Uut Testamenti, evangeeliumi ja muud piibliosa. Pühakirja tervikuna saab lugeda ligi 500 keeles ja Piibli osi enam kui 2000 keeles. Piibliseltsidel on käsil enam kui 400 piiblitõlkeprojekti.
Eesti Piibliseltsi nimel ütlevad tänu esimees Tiit Salumäe ja peasekretär Jaan Bärenson paljude toetuste eest möödunud aastal.
Läkituse tekst on leitav Eesti Piibliseltsi kodulehelt www.eps.ee.
Eesti Kirik