Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ühine mure liidab kogukonda

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Puhja2Puhja kogudus on kiriku uue katuse ootel. Et koguda omaosaluseks vajaminev raha, korraldas kogudus advendiajal loterii.

Lõuna-Eesti ühe vanema jumalakoja, 15. sajandi lõpul ehitatud Puhja kiriku (fotol) katuse kallal on tööd tehtud viimased neli-viis aastat. Siis tegi uue katuse kiriku käärkambrile osaühing Ideemaa, selgitab kirikulehele koguduse aktiivne projektikirjutaja organist Miina-Liisa Kuusemaa. Pikihoone katusel tegi avariitöid kaks aastat tagasi osaühing Rändmeister, vahetades välja katkiseid kive, et vesi ei saaks rikkuma remonditud kirikut.
Eelmisel aastal sai kogudus muinsuskaitseametist toetust kooriruumi katuse projektile ja loodab sel aastal saada raha katuse väljavahetamiseks. Töö maksumus on 32 000 eurot ja Rändmeistri töömehed on valmis tööle hakkama. Järelevalvet hakkab tegema Anu Kulbach, kes on Puhja kiriku juures varemgi töötanud.
Kuna 48 liikmesannetajaga kogudusel omaosaluseks raha polnud, tuldi mõttele korraldada loterii. Miina-Liisa ütleb, et nad jäid loterii tulemustega väga rahule, kogunes 764 eurot. Veel enam on rõõm sellest, et kogukond tuli ettevõtmisega kaasa. „See oli võimas misjon. Suurem osa annetajaid polnud üldse kirikuga seotud,“ ütles ta.
Selgituseks lisab koguduse vaimulik Tiit Kuusemaa: „Asjalool on ka vaimulik mõõde: enamik auhindadest olid vaimuliku sisuga raamatud, samuti muusika-CDd. Loterii aitas rõõmusõnumil leida tee ligi sajasse kodusse, kuhu see muidu iial poleks jõudnud.“
Oma kogemuste põhjal võib Tiit Kuusemaa öelda: „Julgustagem, andkem võimalus oma pühakodade ümber elavatele inimestele, kes millegipärast on võõrdunud vastutamast sealtkandi kõige hinnalisema hoonepärli eest. Tegelikult hoolivad nad sellest rohkem, kui arvata võiks.“
Rita Puidet