Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ühendus Naised Teoloogias saab 15aastaseks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Ligi neljakümmet naisteoloogi ühendav organisatsioon peab 13. novembril oma iga-aastast üldkogu, mis sedakorda on veidi pidulikum.
Ühenduse juhatuse esinaise Hedi Vilumaa sõnul läheb liikmeil nagu alati suhteliselt vaikselt, sest põhiliselt ollakse ametis oma igapäevatööga koguduste juures ning see võtab aega ja jõudu. Ühenduse liikmete hulgas on neid, kes vaimulikuna ametis, aga ka neid, kes seda (veel) pole. Kindla koguduse juures töötab õpetaja või diakonina üle paarikümne naise.
Hedi Vilumaa sõnul suuri probleeme pole, naised kirikutöös on arvestatav ja loomulik nähtus Eestis ning neid, kes soovivad kogudusetööle asuda ja selle otsuse langetavad, üldjuhul ka ordineeritakse. Aeg-ajalt olevat siiski ka nn kaitsetööd vaja rakendada – juhul kui mõne meeskolleegi vastuseis võtab mõõtmed, mis nõuab sekkumist.
Ühenduse kaudu veetakse koostöös Gustav-Adolf-Werkiga kolmandat aastat projekti «Mina annan teile hingamise», mis keskendub vaimulike eneseabile, et abistava elukutse esindajana ja kogukonna eeskujuna tulla toime enda ja oma koormatega. Sel aastal jõutakse ühiste koolituspäevadeni, mida aitavad läbi viia Heino Nurk ja Tiit Pädam.
Ühenduse Naised Teoloogias üldkogu tuleb kokku 13. novembril Tallinnas Usuteaduse Instituudi ruumes. Põhiettekande fundamentalismist peab Tartu ülikooli võrdleva usuteaduse professor Anne Kull, keda omapoolsete kommentaaridega täiendavad Arne Hiob, Ringo Ringvee ja Miina Piir. Ettekandekoosolek on kõigile huvilistele avatud.
Ühendus Naised Teoloogias esitab 13. novembril ka aastaaruanded ning valib uue juhatuse.

Mari Paenurm