Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

TV7 ootab vabatahtlikke kaastöölisi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Päivi Pitko, TV7 Eesti koordinaator, ütleb intervjuus, et on avatud uutele saateideedele, ja kutsub üles julgelt oma ideid pakkuma.

TV7 on Eestis olnud nähtav pea kolm aastat. Mis kanaliga on tegemist?
Tegemist on kristliku telekanaliga, mis on Soomes tegutsenud kaheksa aastat. Praegusel hetkel on nii Eesti kui Soome saatekavad peaaegu identsed. Programm algab igal õhtul kell 17.00 ja kestab keskööni ning seda korratakse kaks korda ööpäevas – öösel ja järgmisel hommikul. See on nii seetõttu, et TV7 vaadatakse üle maailma, statistika andmetel umbes 90–100 riigis. Vaatamist on palju, sest saateid on kaheksa tunni jagu igal õhtul. Tõlgituna on keskmiselt kuus saadet õhtul.

Millised saated on eestlaste seas vaadatumad?
Kõige populaarsemad eestlaste seas on õpetusliku sisuga saated: «Vana Testament avaneb», Joice Mayeri saated, Derek Prince’i saated ja loomulikult omakeelsed «Jumala jooksutüdrukud», «Pastorid areenil» ja «Minevikust uude ellu» ning kindlasti lastesaade. «Jumala jooksutüdrukud» on saade naistest, kelle elus Jumal on teinud midagi põnevat.
Kord kuus on dokumentaalsaade «Minevikust uude ellu». Lood räägivad inimestest, kelle elud on Jumalaga kokku saades muutunud. Inimesed jutustavad muutustest oma elus ja annavad nende lugude näitel ka vaatajatele lootust, et alati on koos Jumalaga väljapääs. Seal on olnud lugusid suhteprobleemidega abielupaaridest, samuti inimestest, kes on olnud kimpus sõltuvustega.
Siis on veel lastesaade, kus loetakse laste Piiblit, see on tegelikult isegi täiskasvanutele hea. On ju palju inimesi, kes ei tunne Piiblit, ja lastelugudest on lihtsam aru saada. «Pastorid areenil» on suhteliselt uus saade. See on selline saade, et iga pastor või kogudus, kes soovib saadet teha, teeb neli osa, ise valivad teema ja külalised.

Mida sa tahaksid öelda neile, kes sooviksid TV7 töös kaasa lüüa?
Siinkohal tahangi julgustada kogudusi või pastoreid, et kui on südames mingid teemad, mida tahaks vaatajatega jagada, siis tuleks võtta minuga ühendust, et asja lähemalt arutada. Kõik saateideed on teretulnud, eetriaeg on aasta lõpuni tasuta. Seega olge julged oma ideid pakkuma!
Kindlasti vajame veel rohkem tõlke, sest meie eesmärk on jõuda selleni, et kõik saated oleksid tõlgitud. Samuti vajame kaks korda aastas ilmuva ajakirja TV7 Uudised jagajaid. Ajakirjas on mõni julgustav lugu, saadete tutvustused ja saatekava. Soovime, et iga eestimaalane teaks meie kanalit ja et tal oleks info, millist saadet millisel kellaajal vaadata saab.
Veel on võimalus toetada meie kanalit rahaliselt, tehes annetusi meie arveldusarvele, ja loomulikult palvetada. Eestpalve meie töö ja töötegijate eest on ülioluline. Vajame palveid väga ja oleme iga palvetaja eest tänulikud.
Ilona Veike

TV7 saab vaadata internetist aadressil http://www.tv7.ee/ ja Eestis näevad TV7 kõik need, kes on Elioni või Starmaniga ühinenud. Pikemalt saab Päivi Pitko tegemiste ja TV7 kohta lugeda Teekäija maikuu numbrist.