Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tunnustus Risti kogudusele ja Annika Laatsile

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Annika Laats pälvis kodanikupäeva aumärgi. Arhiiv

24. novembri õhtul on Kolgaküla rahvamajas Harjumaa aasta tegijate tänuüritus, kus aasta kodanikuühenduse tiitliga tunnustatakse Padise valla Risti kogudust.

Harju ettevõtlus- ja arenduskeskuse konsultant Külli Vollmer sõnas, et kodanikuühenduse tiitliga tunnustamisel sai oluliseks märksõna hoolimine. «Kui hoolivust saabki nimetada koguduse alustalaks, siis mitte alati ei tegele iga kogudus teemadega nagu teismelised, pagulaspered või vaikselt sündinud lapsed ja nende vanemate toetamine. Nende sihtgruppidega tegelemine on selle koguduse eripära.»
Risti kogudus on Harju maakonnas tunnustust saanud ka varem. Nimelt 2011. aastal tunnistati maakonna aasta teoks Vaikuse Laste rahupaiga rajamine Risti kiriku kalmuaeda.
Koguduse õpetaja Annika Laats on tunnustust vastu võtma minnes just mõni päev varem, 21. novembril, kodanikupäeval siseminister Hanno Pevkurilt ühena 15st saanud kodanikupäeva aumärgi. Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones toimunud pidulikul tunnustusüritusel ütles Annika Laats oma tänukõnes, et kõik kodanikupäeva aumärgi saajad annavad oma tegevusega julgust ja jõudu teistele. «Headuse eestkõnelejad annavad inimestele julgust astuda välja ja teha head,» rääkis Laats.
Koguduse teenimise kõrvalt on Annika Laats hingehoidja Tallinna lastehaiglas, kaplan Tallinna diakooniahaiglas, MTÜ Vaikuse Lapsed liige. Ta on paljudele inimestele pakkunud hindamatut tuge hingehoius, pereteraapias ja leinaga toimetulekul. Tänu tema eestvedamisele restaureeriti Risti kirik ja kogudusemaja sai uue näo. Samuti pakkus Risti kogudus tänavu turvalist kodu Süüria sõjapõgenike perele. Kodanikupäeva aumärki antakse välja alates 1998. aastast ning tänavu esitati aumärgi komisjonile 85 ettepanekut aumärgi andmiseks.
Eesti Kirik