Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toronto Peetri kuulub ELCIC osadusse

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /


Vaimulikud pärast teenistust: piiskop Tiit Salumäe (paremalt), peapiiskop Urmas Viilma, praost Mart Salumäe ja piiskop Michael Pryse.  Erakogu

EELK Toronto Peetri kogudus on ametlikult Kanada evangeelse luterliku kiriku (ELCIC) koosseisus alates suvest, aga pidulik jumalateenistus selle tähistamiseks toimus pühapäeval, 24. oktoobril.  

Teenistusel osalesid peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Tiit Salumäe ja ELCIC Ida piirkonna piiskop Michael Pryse (jutlus), samuti praost Mart Salumäe ja õp Kalle Kadakas. Laulis Haapsalu koguduse ansambel Lia Salumäe ja Sirje Kaasiku juhatusel. Orelil teenisid kaasa dr Hanné Becker ja organist Marta Kivik.

Teenistuse lõpus tunnustati organist Marta Kivikut ja Leena Liivetit kauaaegse töö eest koguduse kaastöölise kuldmärgiga. Pärast kirikukohvi toimus koguduse täiskogu koosolek, kus valiti koguduse nõukogu uus koosseis, revisjonikomisjon ja kuueliikmeline juhatus. „Nõukogu sai oma koosseisu uusi liikmeid. Senine juhatus pälvis täiskogu enamuse usalduse aga ka järgmiseks valimisperioodiks,“ ütleb kogudust teeniv Mart Salumäe.

Eesti Kiriku palvel kommenteerib Mart Salumäe: „Peapiiskopi ja piiskopi osalemine meie koguduse jaoks olulisel päeval on väga hea näide meie kiriku oikumeenilisest avatusest. ELCIC on siin Kanadas suurim luterlik kirik, mis ühtlasi on ka Luterliku Maailmaliidu liikmeskirik. Pole väheoluline, et just ELCIC peapiiskop toetas EELK vaimuliku Anne Burghardti valimist LMLi peasekretäriks. Seetõttu oli oluline, et EELK oli kõige kõrgemal tasemel esindatud, kui pühitseti suurima väliseesti koguduse vastuvõtmist selle kiriku osadusse. Oli oluline, et piiskop Michael Pryse sai kohtuda meie kiriku peapiiskopiga ja diasporaatööd Euroopas koordineeriva piiskopiga. Ühiselt pühitseti püha armulaua sakramenti ja õnnistati kogudust nii eesti kui inglise keeles.“

Eesti Kirik