Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toomkogudus valis nõukogu uue koosseisu

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Iga nelja aasta järel kogudustes toimuvad juhtorganite valimised lõpevad 3. märtsil. Tallinna toomkoguduses kestsid nõukogu valimised 13.–20. jaanuarini.

Koguduse täiskogu valis koguduse nõukogu uue 20-liikmelise koosseisu üles seatud 24 kandidaadi hulgast, kellest suurem osa oli kas seni tegutsenud juhatuse või nõukogu liige.
Koguduse abiõpetaja Arho Tuhkru, kes pühapäevasel jumalateenistusel jutluse pidas, ütles Eesti Kirikule, et eelmine nõukogu sai suurepäraselt hakkama tema ees seisnud ülesannetega, mis olid tavapärastest keerulisemad. Möödunud tööperioodil vahetus koguduse õpetaja: 22 aastat kogudust teeninud Ivar-Jaak Salumäe asemele asus ametisse Urmas Viilma.
Ühe tähtsa ettevõtmisena tuleb nimetada toomkooli asutamist ja töölehakkamist, oluline oli ka koguduse väljatoomine majanduslikult raskest olukorrast. Äsjavalitud nõukogu jätkab alustatut, aga samuti igapäevast hoolitsust peakiriku eest.
Valimiskomisjoni kinnitusel kuuluvad nõukogu uude koosseisu Raul Arras, Ivi Eenmaa, Jüri Ehasalu, Vahur Glaase, Mati Heinsar, Mati Karmin, Liivi Kimsto, Jüri Kraft, Enn Kunila, Olev Liivik, Mati Maanas, Jüri Ott, Raido Rüütel, Riivo Sinijärv, Riho Terras, Jüri Trei, Indrek Treufeldt, Erkki Truve, Tõnu Tuppits ja Hannes Võrno. Nõukogu liikmete asemikeks on Teet Kallas, Andres Krumme, Matti Päts ja Mati Liiv. Nõukogu pidulik ametisseseadmine toimub 3. veebruaril. Nõukogu valib omakorda juhatuse. Eelmisel perioodil oli juhatuse esimeheks Indrek Treufeldt.
Möödunud pühapäeval toimusid valimised ka Tartu Peetri, Võnnu, Viljandi Pauluse ja Kanepi koguduses. Konsistooriumi sekretariaadi juhataja Ülle Keele sõnul käivad valimised täie hooga ja hinnangut valimiste toimumise kohta anda ei saa. Talle on laekunud umbes nelikümmend protokolli, andmete kandmine äriregistrisse käib.
Ülle Keele sõnul on kogudused huvitatud, et andmed kiiresti edastatud saaks, sest siis on tagatud nõukogu liikmete volitus teha koguduse nimel erinevaid toiminguid. Koguduste tasandil valimised, kus esitatakse ka praostkonna sinodisaadikud, lõpevad 3. märtsil. 31. maini kestavad valimised praostkonna tasemel, kus valitakse liikmed uude kirikukogusse. 26. novembril kogunev EELK XXIX kirikukogu valib uue kirikuvalitsuse.
Rita Puidet