Toomas Paul pälvis tänuauhinna

/ autor: ek / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond (ERKF) eraldas järgmiseks aastaks 3,6 miljoni krooni eest stipendiume ja toetusi. Teiste hulgas arvati ERKFi elutöö tänuauhind koos 50 000 krooni suuruse stipendiumiga Toomas Paulile (pildil).

(pildil).

ImageElutöö tänuauhinna saavad veel rahvaluuleteadlane Mall Hiiemäe, lavastaja Arne Mikk, näitleja Aarne Üksküla ja luuletaja Hando Runnel.

ERKF tegutseb 17. hooaega, sihtasutuse kapital põhineb eraisikute ja firmade lahkel annetusel, siiani on fondist toetatud rahvuskultuuri 46,8 miljoni krooni eest.

Eesti Kiriku küsimusele, milliste tunnetega võtate vastu ERKFi tänuauhinda, vastab Toomas Paul: «Mu kadunud sõber, peapiiskop Jaan Kiivit kirjutas «Kirik keset küla» saatesõnas: «Eestiaegne – rõhutan: eestiaegne, mitte nõukogudeaegne – biograafiline leksikon ja entsüklopeedia iseloomustavad neid küll rahvuslike või ärkamisaegsete tegelastena, pedagoogide, kirjanike, keeleteadlaste, rahvaluuleuurijate, ajaloolaste, poliitika- ja haridustegelastena, kuid unustavad nende meeste peamise tegevusala või jätavad selle üldse mainimata. Ma ei tahaks, et sama juhtuks käesoleva kogumiku autoriga. Usun, et ka ta ise ei tunneks rõõmu sellisest üleolevast, vaimuliku tegelikku tööd alahindavast suhtumisest.» Mul on väga hea meel, et mu elutöö tunnustamisel nimetatakse mind kõigepealt kirikutegelaseks.»

Stipendiumi 50 000 krooni plaanib teoloogiadoktor Toomas Paul kasutada sihtotstarbeliselt: «Raamatute ostmiseks. Olen elu aeg olnud, saksa sõprade sõnadega «ein Büchernarr». Ega küürakat paranda muu kui haud.»

Liina Raudvassar