Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tervemate ja tugevamate perede heaks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Üle kahe nädala on Viljandis avatud Jaani koguduse lastemaja, kus läinud neljapäeval peeti avamispidu.

Jaani kiriku kõrval lossimägede veerul asuv lastemaja on justkui pärit muinasjutust ja mõeldud pakkuma lastele rõõmsat ja õnnelikku lapsepõlve. Igal juhul ei lasknud siin hoiul käivad mudilased end külaliste saabumisest või avamiskõnedest eriti segada ja jätkasid oma mängu. Uhke pliidikomplekt olevatki kasvataja Triin Vaiksaare sõnul kõige populaarsem mänguasi – vaevalt et sellist kodus on.
Praegu käib kristlikke väärtusi hindavas lastehoius neli last, kohti jagub siin kümnele. Mis aga oluline, on see, et lapsi võetakse vastu alates poolteisest eluaastast. Linnavalitsuse esindajana avamisel käinud Maie Joala on kogudusele hea partner ja ütleb, et just sõimekohtadega on linnas kitsas. Kui viljandlased uue paiga olemasolu enda jaoks teadvustavad, on sellest kogukonnale tuntavat abi. Lastevanemad saavad kohalikult omavalitsuselt lapsehoiutoetust taotleda.
Koguduse 1990ndatel kasutusele võetud maja remonditi just laste ja noorte jaoks. Nüüd tänu kodanikuühiskonna sihtkapitali toetusele ja erinevatele projektidele maja soojustati ja tehti uus remont ning tulemus on tõesti kaunis ja lapsesõbralik. Koguduse õpetaja Marko Tiitus ütles oma kõnes, et maja avamisega on täitunud koguduse üks unistus.
Ta meenutas püha Franciscust, kes pidas oluliseks mitte ainult koguduse usuliste, vaid terve kogukonna erinevate vajaduste rahuldamist. «Mõte on selles, et sõnum, mida kirik kuulutab, ei pea olema õpetussõnades, vaid eluviisis,» selgitas õpetaja. Ta soovis projekti koordinaatorile Maarja Niinepuule ja teistele majapidajatele rõõmu ning kannatlikkust.
Usun, et lastemaja juhataja ülesannetes Maarja Niinepuu, kel käsil teoloogia akadeemia hingehoiu eriala lõpetamine, suudab koos abilistega kaasa aidata, et pered oleksid tervemad ja tugevamad, ning luua sellest majast paiga, kuhu vanemad tahavad oma lapsi tuua.
Rita Puidet