Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tene Metsma kutsub noortepäevadele Pilistverre

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Järva-Jaani koguduse noortejuht Tene Metsma vaimustub kristlikest noortest ja kutsub kõiki noortepäevadele Pilistverre.

Kõigega tegelev ja kõigiga suhtlev energiast pakatav Tene Metsma ütleb, et tal puudub kodune kristlik taust, kuid kõik ta elus on tulnud loogiliselt. Küll vaheaegadega, aga pühapäevakoolile järgnes leer ja edasi vabatahtlik töö. Seda viimast on päris omajagu: koguduses, laste- ja noorsootöö ühenduses, Kaitseliidus. «Vabatahtlikku tööd on hea teha, kui see pakub rahuldust,» ütleb noortejuht.
Pärast gümnaasiumi lõppu läks Tene pealinna töötama, kuid on möödunud sügisest kodupaigas tagasi, sest Järva-Jaanis on tema sõnul täiega lahe elada. Ta on noortekeskuses juhendaja, aga aega jäi üle ja ta palus koguduse õpetajat Katrin-Helena Melderit, et too teda kasutaks. Käis selleks end harimas piibli- ja misjonikursusel.
Peale selle on Tene naiskodukaitsja, Järva maleva Koeru jaoskonna juhatuse liige, keda vaimustab, et mõni kodutütar on kogudusse tulnud. Tal on piisav võrdlusmoment eri grupi noortest: noortekeskusest, kodukaitsest ja kogudusest. «Suurim rõõm on, kui avastad, et kristlikud noored on kõige lahedamad, sest neil on siht. Nad tahavad teisi aidata, anda endast kõik,» ütleb Tene.
Ta on enda jaoks avastanud talvised ja suvised noortepäevad ning on endaga kaasa meelitanud kümmekond noort. 1. klassist alates tantsinud ja noorteansamblis laulev Tene naudib noortepäevade melu ja muusikat, kristlikku vaimsust ja koosolemisest tekkivat rõõmu. Samuti korraldustoimkonna liikmena korraldajate energiat ja toredaid mõtteid.
Tema jaoks uudne on juhtida väikerühma ja end proovile panna, kui hästi ta Piiblit tunneb. Muidugi kuulab ta heal meelel muusikat, mida sel aastal teevad vennad Reinarud, ansambel Lukas ja Pilistvere noortekoor. Põnev saab olema ka teada saada, kuidas tehakse tänapäeval raadiosaateid.
Ja 11.–14. juulini Pilistveres toimuvad noortepäevad pole mingid suvalised noortepäevad, vaid neid peetakse juba 24. korda – need on jätkuvalt populaarsed.
Rita Puidet