Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tegus suvi noorenevas Risti koguduses

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Lõppev suvi on olnud Risti koguduses sündmusrohke.
Pühapäevakoolihooaja lõpetasime laagrikeskuses Talu. Kohal oli 36 last, juhendajad Kristel Maltis, Tiia Niinemaa ja Heli Iljašenko, õpetaja Annika Laats, mõni koguduse noor ja lapsevanem, kes lastel silma peal aitas hoida. Köögis andsid oma panuse vabatahtlikud.
Laagrit läbivaks teemaks oli «Kogudus kui üks ihu». Piiblitundides arutlesime selle üle, et kuigi oleme erinevad, oleme siiski kõik osa ühest kirikust, ühest kogudusest, ühest ihust, mille pea on tema – Jeesus Kristus, meie Päästja ja Õnnistegija.
Lauluga käisid laagrilisi rõõmustamas ja oma elust rääkimas Soome misjonärid Pia ja Tero Ruotsala perega. Lisaks tavapärasele programmile palvuste, lõkkeõhtu, mängude, toimkondade ja muuga õpetas koguduse liige Kadri Kiuru esmaabi andmist. Täname PRIAT, kes Leader-meetme kaudu meie lastelaagrit toetas.
PRIA toetus on oluline ka terve suve kestva ja ilmselt sügisessegi ulatuva suure ja oodatud projekti teostumisel. Nimelt on Risti kiriku kõrval asuv kogudusemaja remondis – ehitatakse välja ärklikorrust. Senised ruumid olid kitsaks jäänud, pühapäevakoolis käivaid lapsi on palju, ka vajavad noored tegevusteks eraldi ruume.
Loodetavasti on selle aasta lõpuks olemas nii ruumid kui ka sisustus. Kui Eesti Kiriku lugejate hulgas on neid, kes saaksid aidata kas rahaliselt või loovutades mööblit, vaipa, majapidamisseadmeid vms, olete oodatud ühendust võtma koguduse õpetajaga.
Koguduse noored osalesid kirikunoorte päevadel, kolm neidu käis kristlikus noortelaagris Ungaris ja kuus noort sõitis kohtuma noorte kristlastega Saksamaale.
Risti kogudus on kasvav ja noorenev. See on rõõmustav, kuid ka suuri väljakutseid esitav. Lapsed on eri vanuses, kõik nad vajavad eakohast lähenemist. Õpingud viivad noori kodukogudusest eemale. Tahaks ju anda parima, et ususeemneke, mille koguduse lastesse ja noortesse külvame, areneb võimsaks puuks.
Risti koguduse suve lõpetab 20. augustil perepäev, mis juhatab sisse uue hooaja.
Anneli Pärlin