Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

TEELISTE KIRIKUD

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Teelistele kiriku pildiga küünal

EELK veel üks Maarja-Magdaleenale pühitsetud kirikuist on Ridala.

Haapsa-lust 8 km kaugusel Lihula suunas paiknev keskaegne pühakoda on vanimaid ja kaunimaid Saarte ja Lääne piiskopkonnas. Teeliste jaoks on kirik avatud kolmel nädalapäeval: reedel, laupäeval ja pühapäeval kella 11–17, jumalateenistusi peetakse kaks korda kuus. 12. augustil kell 13 algaval armulauaga jumalateenistusel jutlustab emeriitõpetaja Toomas Paul.

Kogudust teeniv soome misjonärist õpetaja Kari Tynkkynen ütles, et nimepühaku päeval teenis kogudust praost Tiit Salumäe, kes on naasnud Ameerika Ühendriikidest sealsete koguduste teenimiselt. Kogudusel oli külas sõpruskogudus Sigtunast, augusti lõpus on tulekul Turu Miikaeli kogudus. Vastostetud väikebussiga sõidavad ridalalased Soome Haapavesi, Kärsämäe ja Oulaise kogudusele külla.

Teelised, kes kirikusse sisse astuvad, saavad osta kiriku pildiga küünlaid ja lugeda kiriku kohta uuest eestikeelsest brošüürist. Ridala kirikus on unikaalsed seinamaalid; barokkskulptuuridega altarisein ja võidukaare vahevõre, kantsel aastast 1656 ja vappepitaafid. Kirikuaias jalutades näeb arhailisi kiviriste ja trapetsikujulisi hauaplaate.

Sirje Semm