Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Teavet ja silmailu filmilindilt

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Kuulanud-vaadanud plaadilt Eesti Kristliku Televisiooni egiidi all välja antud Nina Åströmi esituses jõulukontserti, viis mõttele teha põige ka toimetuse muule tegevusele. «Kirikuelu kroonika», praegu nähtav vaid internetis, on teada-tuntud, ent tegevuspõld on laiem.

Kui mul mõlguks meeles teha kingitus mõnele välisriigis elavale sõbrale, oleks kindlaks pretendendiks ingliskeelne ülevaade Eesti aja- ja kultuuriloost. Kingituseks, aga loomulikult ka endale ja sõpradele vaatamiseks meeldiva pooltunni pakub film Tallinna Piiskoplikust Toomkirikust või Haapsalu piiskopilinnusest.

Silmaringi avardavad ja Eesti ja eestlaste lugu pajatavad filmid Naissaarest, Vormist, rannarootslastest. Vaadata saab nunnaks pühitsemist Pirita kloostris, portreefilmi vitraa˛ikunstnik Dolores Hoffmannist ja Jüri Arrakust maalidega ning kuulata kristlikku klassikalist ja kergemat muusikat. Ja DVD-lt juba mainitud soomerootslase Nina Åströmi jõulukontserti.

Kui eelpool loetletu on üldkultuuri puudutav, siis omaette sarja moodustavad 9 saadet kiriku sakramentidest. Eraldi sari on kiriklikest tähtpäevadest – 22 saadet pealkirjaga «Kirikukalender». Ühe suurema sarja moodustavad sotsiaalteemalised lood tänavalastest, narkomaaniast, abordist, vanuritest jm – «Inimene».

Kellel arvutisse installeeritud vajalik programm, võib kristliku televisiooni kodulehelt ka saateid vaadata. Need kestavad umbes 15 minutit ja sisuks näiteks toompäevad, kirikutekstiilid ja pm.

Kui kõiki neid filme veel telekanalil vaadata saaks või näiteks raamatukogust laenutada, oleks tänapäeva keeles väljendudes super. Kuigi jah, endale meeldetuletuseks peab kuskilt tulema ka nende tootmiseks vajaminev raha.

Rita Puidet