Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tasuta hingehoiuteenus Tartus

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /


Koordinaator Raili Hollo on avanud hingehoiukeskuse ukse Tartu inimestele.  Siimon Haamer.

Pastoraadis tegutsev hingehoiukeskus pakub koostöös Tartu linnaga Tartu elanikele tasuta hingehoiuteenust aasta lõpuni.

Koostöös Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnaga osaleb hingehoiukeskus sotsiaalministeeriumi projektis „Vaimse tervise teenuse toetus kohalikule omavalitsusele aastal 2022“. Nimetatud projekti vahenditest saab hingehoiukeskus pakkuda kõigile Tartu linna elanikele tasuta hingehoiuteenust kuni 31. detsembrini 2022.

Pastoraadi juhataja Siimon Haamer, kelle juhtimisel tegutseb ka hingehoiukeskus, on rõõmus sellise arengu üle: „Tartu linn esitas sotsiaalministeeriumile taotluse, mille üks osapool on hingehoiukeskus. Taotlus sai positiivse otsuse. Saame pakkuda aasta lõpuni kuus kuni 100 tundi hingehoiuteenust Tartu elanikele. Teenust pakub kümmekond hingehoidjat. Inimene saab ka soovi korral valida, kelle jutule soovib minna.“

Et teenust saada, peab olema Tartu linna elanik. Tuleb lihtsalt kirjutada või helistada ja aeg kinni panna. Projektiga tegeleb hingehoiukeskuse koordinaator hingehoidja Raili Hollo. Nõustamisele saab registreeruda kirjutades hingehoid@hingehoid.ee või helistades 745 7054. Rohkem infot https://hingehoid.ee/hingehoiukeskus.

Hingehoiukeskus asub Tartus Pastoraadis aadressil Riia 22a. Seal töötavad hingehoidjad, kes on omandanud erialase ettevalmistuse ja aastaid selles valdkonnas tegutsenud. Tartu teoloogia akadeemia on alates 1993. aastast koolitanud hingehoidjaid ja loonud tervet Eestit katva hingehoidjate võrgustiku. Praegu pakub Eestis ainukesena hingehoiualast haridust nii rakenduskõrghariduse kui magistri tasemel EELK Usuteaduse Instituut, millega Tartu teoloogia akadeemia 2013. aastal liitus.

Kätlin Liimets