Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tapa kogudusel uus õpetaja

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jaagupipäev oli Tapa Jakobi kirikus eriline, sest kogudusse seati ametisse õpetaja Tauno Kibur (44).

Tauno Kibur on vaimuliku ametis olnud 12 aastat, esimesed neli Pärnu praostkonnas Saarde ja järgmised kaheksa Ida-Harju praostkonnas Juuru koguduses.
25. juulil, apostel Jaakobus Vanema päeval Tapa koguduse nimepäeva jumalateenistusel, kus teenisid piiskop Einar Soone, Järva praost Teet Hanschmidt ja abipraost Tõnu Linnasmäe, Jõelähtme koguduse õpetaja Margus Kirja ja Soome Iiti sõpruskoguduse õpetaja Jyrki Nordlund, anti Kiburile õnnistus tööks Järva praostkonna Tapa koguduses.
Seoses kohavahetusega lõpevad Tauno Kiburil kaks aastat täita olnud Ida-Harju praosti ülesanded, tema kohustused võtab kuni valimisteni üle abipraost Mare Palgi.
Kui õpetaja Kiburilt kohavahetuse mõtte üle pärisin – kas uus väljakutse, sain vastuseks, et põhjuseks on sissekutse. See tähendab Jumala kutset südamesse sakramendi ja sõna abil, suuremat süvenemist usku. Kui ta koha järele ringi vaatas, äratas Tapa kogudus tähelepanu ja enam pikka mõtlemist ei olnud.
Tapa koguduse pastoraat on kaunilt remonditud, alumisel korrusel elab õpetaja, ülemist soovib ta kasutada retriidikeskusena.
Praktilise kogemuse sai ta eelmises koguduses, Tapal alustaski juba esimene meditatsioonigrupp.
Remont käib veel maja I korruse köögis, mis õpetaja sõnul peab saama uue ruumilahenduse, et peale tema saaks toitlustada retriidil osalejaid.
Õpetaja Kiburi jaoks on oluline ka Tapa asukoht: raudtee pakub liikumisvabadust nii Tallinna, Tartusse kui Narva.
Tapa kogudus on uue õpetaja avasüli vastu võtnud ja õpetaja Kibur ütleb: «Hea on ära minna, kui kõik on korras.»
Juuru koguduse hooldajaõpetaja on praegu õp Mihkel Kukk Raplast.
Rita Puidet