Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tänulikkus

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Inimestega suheldes olen märganud sageli nurinat elu üle. Nii lihtne on öelda, et kõik oli minevikus paremini kui praegu, ja süüdistada kõigis hädades kõiki teisi alates riigijuhtidest ja lõpetades Euroopa Liiduga.
Samas kui küsida neilt inimestelt otse, kas tahate nõukogude aega tagasi, siis kuuleb alati eitavat vastust, sest «siis olid paljud asjad halvemini kui praegu». Niisiis nurisevad inimesed tegelikult asjade pärast, mis on läinud palju paremaks.
Raha oli toona palju, kuid polnud kaupa. Puudusid inimese põhivabadused. Kirikut kiusati taga. Inimesi saadeti vangilaagrisse ja küüditati Siberisse. Oma mõtteid ja nurinat ei võinud toona avaldada ja tuli kiita riigikorda, teades samal ajal selle vigu ja puudusi. Nurin tänapäeva maailmas, kus inimese eest kantakse hoolt ja temast hoolitakse, kus on tagatud tema õigused ja vabadus, on patt.
Vastupidiselt üldisele nurinale võime olla kristlastena tänulikud nii paljude asjade eest, mis meie elus on endastmõistetavad. Selle eest, et oleme terved, et meil on hea arstiabi, et meil on vabadus kuulda Jumala sõna ja seda kuulutada teistele. Võime olla tänulikud, et kiriku uksed on lahti ja riik aitab pühakodasid remontida. Võime olla tänulikud, et lapsed saavad koolis õppida usundiõpetust ja käia leerikoolis ning et võime vabalt oma mõtteid välja öelda ja nendega arvestatakse.
Kaido Soom